مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از اجرای فاز دوم دو گانه سوز کردن تاکسی‌ها به صورت رایگان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط،، عبدالرضا انتظاری با اشاره به گلایه راننده‌های تاکسی مبنی بر هزینه‌های دو گانه سوز کردن خودرو‌ها، گفت: طبق مصوبه وزارت نفت در شورای اقتصاد مقاومتی یک میلیون و ۶۴۰ هزار دستگاه خودرو با پلاک عمومی، وانت‌ها، تاکسی‌ها و کامیونت‌ها به صورت رایگان به سی‌ان‌جی تبدیل می‌شوند.

 

وی افزود: تاکنون ۲۵ هزار خودرو در کشور به سی‌ان‌جی تبدیل شدند. در استان یزد هم بالغ بر ۶۰۰ دستگاه برای نصب کپسول درخواست داده بودند که تاکنون ۲۵۰ دستگاه به کیت و کپسول سی‌ان‌جی مجهز شدند.

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد تأکید کرد: عملیات اجرای این کار به صورت استاندارد و با حضور نمایندگان استاندار در محل‌های مجاز انجام می‌شود و تاکنون مشکل خاصی در این خصوص پیش نیامده است.

 

انتظاری ادامه داد: متقاضیان برای نصب کپسول روی خودرو‌های خود می‌توانند با مراجعه به سایت HTTP://GCR.NIOPDC.IR در این طرح ملی ثبت‌نام کنند.

 

وی گفت: در فاز دوم این طرح، برای تجهیز تاکسی‌ها برنامه‌ریزی و طراحی‌هایی صورت گرفته و در ظرف دو هفته آینده با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها، پس از اخذ مصوبات، ابلاغ به استان‌ها و نحوه چگونگی و شرایط ثبت‌نام به تاکسی‌های تلفنی و اینترنتی اطلاع‌رسانی می‌شود.