جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با بیان اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در استان روندی فزاینده یافته، شرایط استان را برای دو هفته آینده اضطراری اعلام کرد.

به گزارش صبح ساباط، احمد ترحمی با تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی از سوی شهروندان بیان کرد: آمار مبتلایان به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند نزدیک به ۳۰۰ نفر است و این احتمال وجود دارد که تا آخر هفته بر این آمار افزوده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط استان در دو هفته آینده، نشست‌ها و جلسات ادارات لغو و برگزاری مراسم روضه خوانی در فضاهای مسقف ممنوع و روضه خوانی‌های فضای باز نیز باید با کسب مجوز از تبلیغات اسلامی برگزار شود.

ترحمی با بیان اینکه سالن‌های سینما و نمایش نیز در دو هفته آتی تعطیل است، ادامه داد: کارمندان ادارات در طول حضور در اداره باید از ماسک استفاده کنند و رعایت این موضوع بر عهده مدیران ادارات است.

وی ادامه داد: ورود افرادی که ماسک ندارند، به ادارات ممنوع بوده و ارائه خدمات به آن‌ها مجاز نیست، همچنین از اتاق اصناف شهرستان‌ها انتظار می‌رود با هماهنگی فرمانداران بر فعالیت اصناف نظارت بیشتری در زمینه رعایت الزامات بهداشتی اعمال کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، ۲۰ نفر در یک هفته گذشته بر اثر ابتلاء به کرونا در این استان جان خود را از دست دادند.