مدیرکل بهزیستی استان یزد، با تاکید بر سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت خواستار شرکت آن‌ها در آزمون استخدامی بهزیستی و سایر دستگاه‌های اجرایی شد.

به گزارش صبح ساباط، عطابخش با بیان اینکه در این آزمون فراگیر مشترک، ۳۸ هزار ظرفیت استخدامی مربوط به ۲۶ دستگاه اجرایی اعلام شده است، گفت: سه درصد این پست‌های در نظر گرفته شده به افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده که این سهمیه از سایر سهمیه‌های استخدامی مجزا شده است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد از استخدام ۵۹۶ نفر در این آزمون توسط بهزیستی در سراسر کشور خبر داد و گفت:  ۱۷ نفر در بهزیستی استان یزد استخدام می‌شوند که ۳ درصد این سهمیه ویژه افراد دارای معلولیت است.

عطابخش از افراد دارای معلولیت خواست همانند دیگر شهروندان با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور نسبت به ثبت نام خود در این آزمون فراگیر تا پایان روز شنبه ۲۹ شهریور ماه اقدام نمایند.

وی با اشاره به ماده ۱۵ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، اظهار داشت: براساس این قانون، دولت مکلف است که حداقل سه درصد از مجوز‌های استخدامی دستگاه‌های دولتی و عمومی مثل وزارتخانه‌ها، سازمان ها، موسسات، شرکت‌ها و نهاد‌های عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه دولت استفاده می‌کنند را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: بر اساس این ماده قانونی بالاترین مسئول دستگاه اجرایی نهاد‌های عمومی غیردولتی یعنی شهرداری‌ها و بانک‌ها نیز مکلف به اجرای دقیق این ماده هستند.

عطابخش با بیان اینکه هیچ یک از سهمیه‌های در نظر گرفته شده قابل تخصیص به سایر داوطلبان نیست، یادآور شد: حتی اگر هیچ یک از افراد دارای معلولیت شرکت کننده در این آزمون موفق به کسب سهیمه تعیین شده نشوند این سهمیه برای آزمون‌های بعدی محفوظ می‌ماند.

وی تاکید کرد: اگر افراد دارای معلولیت بخواهند مازاد بر سهمیه استخدامی استفاده کنند هم می‌توانند از طریق رقابت با سایر داوطلبان اقدام کنند.

هشتیمن آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی به صورت فراگیر در هفته دوم آبان ماه برگزار می‌شود، فرصت ثبت نام در این آزمون استخدامی از روز پنج شنبه ۲۰ شهریورماه آغاز و تا روز شنبه ۲۹ شهریور ماه ادامه دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما