رییس هیات ورزش‌های همگانی یزد: کمتر از ۲۰ درصد یزدی‌ها ورزش می‌کنند .
به گزارش صبح ساباط، صحت‌مند گفت: با آمار ورزشکاران سازمان یافته هیات پزشکی ورزشی، کمتر از ۲۰ درصد یزدی‌ها ورزش می‌کنند.
وی یکی از اقدامات مهم این هیات را طی سال‌های اخیر ایجاد کمیته ورزش همگانی در تمامی رشته‌ها و هیات‌ها ذکر کرد که هم‌اکنون برای گسترش ورزش از تمام ظرفیت‌ها و همراهی علاقمندان و بخش خصوصی و خیران استفاده می‌شود.
رییس هیات ورزش‌های همگانی یزد به موفقیت هیات ورزش‌های همگانی استان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: پارسال با همت و تلاش کمیته‌های مختلف و همراهی و همکاری مسئولان، یزد توانست رتبه نخست در بین استان‌ها و هیات ورزش‌های همگانی را کسب کند.
صحت‌مند با بیان اینکه هیچگاه فعالیت‌های ورزشی نباید تعطیل شود بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا شاهد تغییراتی در برنامه‌ها بودیم که اجرای جشنواره و مسابقات در فضای مجازی، اجرای پویش آماده باش به صورت سراسری در کشور، اجرای پویش نذر ورزشی به مناسبت ماه محرم برای حمایت از محرومان از جمله این برنامه‌ها بود.
رییس هیات ورزش‌های همگانی یزد گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که بین فدراسیون و شهرداری یزد امضا شد این استان به عنوان نامزد اولین شهر فعال ایران معرفی شده که بر این اساس طی ماه‌های آینده باید شرایطی فراهم شود تا امکانات بیشتر ورزشی برای افزایش تحرکات بدنی شهروندان اختصاص یابد.
صحت‌مند خاطر نشان کرد: ۱۴ فعالیت شاخص خلاقانه هیات ورزش‌های همگانی که برای اولین بار در سطح کشور انجام شده شامل برگزاری جشنواره عکس همگانی، برگزاری لیگ همگانی و اجرا در مکان عمومی از جمله مرکز تجاری، طرح تعویض قلیان با هدایای ورزشی و مسابقات هیجانی هفت رنگ برای کودکان است.
به گفته وی همچنین جشنواره‌های ورزشی با حضور علاقه‌مندان در قالب رشته‌های مختلف، توجه ویژه به ورزش سالمندان و معلولان، انتشار مستمر برنامه‌های رادیو همگانی در فضای مجازی و طرح کنترل دیابت برای بیماران یزدی پیش‌بینی و برگزار شده است.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما