رییس هیات کشتی یزد گفت: با تصمیم فدراسیون جمهوری اسلامی ، میزبانی مسابقات گروه (ب) بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور جام یادگار امام (ره) به این استان واگذار شده است .
به گزارش صبح ساباط، مجتبی صدقی در گفت و گو با ایرنا افزود: این رقابت‌ها از ۲۰ الی ۲۴ مهرماه امسال  با حضور ۱۵۰ کشتی‌گیر و مربی طراز اول ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌های گروه (الف) این مسابقات از هشتم مهرماه به میزبانی شهر تهران برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری مسابقات در یزد نقش مهمی در توسعه این ورزش در استان دارد.

وی اظهار کرد: تیم فرنگی استان در گروه سوم لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور با تیم‌های بازار بزرگ ایران و شهدای مدافع حرم قم هم‌گروه شد.

بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) با حضور ۱۱ تیم در سه گروه به صورت دوره‌ای و طبق مقررات زیرنظر  فدراسیون برگزار می‌شود.

در گروه اول تیم‌های سیرجان ، فولاد اکسین خوزستان ، آریوبرزن بهبهان و رعد پدافند ارتش و در گروه دوم ، دانشگاه اسلامی، صبانور کردستان، احتشام گستر خوزستان و خراسان جنوبی حضور دارد.

هم اکنون حدود یک هزار نفر  در رشته کشتی استان فعالیت دارند.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد و هیات کشتی در ۱۰ شهرستان استان فعال است.