رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: امروز متاسفانه برخی خطوط تولید به خاطر نبود یک قطعه تعطیل شده و این امر لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور را ضروری می کند.

به گزارشصبح ساباط، محمدصالح جوکار، ظهر یکشنبه در نشست جمع بندی و اجرایی شدن عملیات اراضی طرح جامع پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: یکی از مباحث بسیار مهم امروز جامعه که در سیاست‌های بالادستی نظام هم به آن تاکید ویژه ای شده، بحث نوآوری در حوزه علم و صنعت است.

وی بیان کرد: واقعیت این است که صنایع ما بر پایه سنتی که در گذشته اشخاص و افراد سرمایه گذاری و بهره برداری می‌کردند بنا نهاده شده در حالی که این روش شاید سه چهار دهه‌ای است که منسوخ شده و کشورهای پیشرفته به سمت فناوری و نوآوری رفته‌اند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: امروز کشورهای پیشرفته دنیا اغلب فروش فناوری دارند و کمتر به سایر مباحث توجه دارند و بیشترین ثروت را هم به همین صورت برای خود تأمین کرده‌اند.

جوکار ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع، پایه و اساس اکثر تحریم‌ها نیز حول محور فناوری شکل گرفته و اگر زودتر از این روی شرکت‌های دانش بنیان سرمایه گذاری کرده و از نوآوری و خلاقیت حمایت و پشتیبانی کرده بودیم، امروز تحریم‌ها این میزان تأثیرگذاری بر کشور ما نداشت.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه امروز برخی از خطوط تولید در کشور ما به دلیل نبود یک قطعه به صورت کامل تعطیل می‌شود، تصریح کرد: این موضوع به صورت ویژه مورد توجه مقام معظم رهبری است که از شرکت‌های دانش بنیان و فناور حمایت ویژه صورت پذیرد.

وی به ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای استان یزد در حوزه فناوری‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: به طور قطع در صورتی که از این ظرفیت‌ها حمایت لازم صورت پذیرد، بسیاری از مشکلات کشور برطرف می‌شود.