نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی: با برگرداندن سهم یک درصد از درآمد معادن به استان، برخی از مشکلات بزرگ استان مرتفع می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به تعداد معادن بزرگ استان، گفت: معدن داران باید سهم یکی درصد از درآمد معادن را به استان یزد برگردانند، تا با آن مسائل و مشکلات اجتماعی و عمرانی استان را مرتفع کنیم.

 

وی با بیان اینکه معادن باید مسئولیت اجتماعی خود را به بهترین شکل ایفا کنند، افزود: یکی از مهمترین مشکلاتی که مردم استان یزد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند موضوع کم آبی است که در حال حاضر برای انتقال آب به استان، نیاز به تامین بودجه و اعتبار داریم.

 

جوکار با توجه به اینکه معادن با بهره گیری از طبیعت استان، سالانه هزاران میلیارد پول از معادن برداشت می‌کنند، نباید صرفا به استخراج و بهره برداری از معادن بپردازند و انتظار می‌رود در توسعه و عمران استان مشارکت داشته باشند.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در وهله‌ی اول سعی داریم با توافق و تفاهم با صاحبان معادن بخشی از اعتبار مورد نیاز برای خطوط انتقال آب و مسائل عمرانی استان تامین کنیم.

 

جوکار تاکید کرد: در صورتیکه معادن از پرداخت سهم یک درصدی خود به استان سرپیچی کنند، برای احقاق حقوق مردم از راه قانونی به این مسئله ورود می‌کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما