مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری 105 پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، مهندس آرش نواب در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح هفته دولت سال جهش تولید اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در چهار محور برق رسانی به روستا ، توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی ، بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر ۴۸۱ میلیارد و پنجاه و سه میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد ، عنوان کرد: با اجرای ۲۸ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر ۷۶ هزار ۴۰۰ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و یکهزار و ۳۸۲ دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اعلام کرد : در حوزه روشنایی، ۳۲ پروژه با احداث ۳۱ هزار ۴۹۸ متر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف با هزینه ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

مهندس نواب برق رسانی و توسعه روشنایی به روستا را از اولویت های وزارت نیرو در دولت تدبیر و امید برشمرد و خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال برق رسانی به ۱۴ روستا با هزینه ای بالغ بر ۲۶ هزار میلیون ریال انجام می شود که بخش عمده ای از آن در حوزه شهرستان خاتم و مابقی در شهرستان های یزد و ابرکوه قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۷۷ دستگاه پست هوایی به ظرفیت سه هزار ۸۱۵ کیلوولت آمپر به تاسیسات موجود افزوده شده است، اذعان کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این پروژه ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو با بهره گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات و تجهیزات نوین ، ضمن اتوماسیون کردن شبکه ها ؛ ، کاهش تلفات برق را لحاظ کرده است.

مهندس نواب بهبود روشنایی چندین بلوار شریانی و اصلی شهر یزد ، بلوار جمهوری و نبی اکرم میبد ،بلوار خروجی هرات ، خیابان امام تفت و بلوار میرغنی زاده تا مبارکه بافق را از مهمترین پروژه های روشنایی استان یزد برشمرد و گفت: در مجموع پروژه های روشنایی قابل افتتاح بالغ بر ۳۲۱۳دستگاه چراغ روشنایی با توان مصرفی مختلف با بازدهی بالا به کار رفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه تعداد مشترکین برق استان یزد از ۶۹۵ هزار مشترک فراتر رفته است تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد