به گزارش صبح ساباط، ذبیح‌الله برجسته مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با اشاره به افزایش بیماران کرونایی در این شهستان و اعلام وضعیت قرمز، گفت: اکثر مبتلایان به این بیماری  افرادی هستند که به استان‌های شمالی و جنوبی به  مسافرت  رفته اند و یا در اجتماعاتی مانند؛ جشن‌های عروسی و دورهمی های خانوادگی شرکت […]

به گزارش صبح ساباط، ذبیح‌الله برجسته مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با اشاره به افزایش بیماران کرونایی در این شهستان و اعلام وضعیت قرمز، گفت: اکثر مبتلایان به این بیماری  افرادی هستند که به استان‌های شمالی و جنوبی به  مسافرت  رفته اند و یا در اجتماعاتی مانند؛ جشن‌های عروسی و دورهمی های خانوادگی شرکت کرده اند.

‎او با اشاره به این موضوع که اکثر بیماران به صورت خانوادگی اسیر کرونا هستند، افزود: بازگشت افراد درگیر از استان‌های مذکور به میبد و حضور در جمع همکاران یا خانواده‌هایشان  سبب افزایش این بیماری شده است.

‎برجسته تصریح کرد: میبدی‌ها به این موضوع که در اسفند و فروردین پیک بیماری را پشت سر گذاشته ایم و دیگر به آن دوره برنمی گردیم، توجهی نکنند و به صورت کاملاً جدی به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنند تا مجدداً به اوج درگیری در شهرستان نرسیم.

‎او ادامه داد: مردم میبد تا حد امکان در اجتماعات حاضر نشوند و در صورت حضور حتما فاصله را رعایت و از ماسک استفاده کنند و دست‌ها را مرتباً ضد عفونی و شست و شو دهند.

‎مدیر بیمارستان میبد با اشاره به مصوبات ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، گفت: رعایت کردن مسائل بهداشتی و جدی گرفتن آن  از سوی مردم شاید تنها راه تامین سلامت مردم و جامعه باشد که متاسفانه برخی رعایت نمی‌کنند و حتی در مراجعه با بیمارستان از ظرفیت خوبی که برای تامین سلامتی آن‌ها ایجاد شده استفاده نمی‌کنند.

‎ذبیح الله برجسته با اشاره به فعالیت عادی و شرایط امن بیمارستان امام صادق (ع) در این روزها، گفت: اگر روند این بیماری افزایش یابد مجبور به تعطیلی بخش‌های دیگر بیمارستان و بستری کردن بیماران کرونایی می‌شویم

منبع: باشگاه خبرنگاران