به گزارش صبح ساباط، حسین زارعی مجری طرح تولید پراکنده شرکت ضمن اعلام این خبر، افزود: این نیروگاه شامل ۵ دستگاه مولد ۲ مگاواتی می­‌باشد که توسط خط انتقال ۲۰ کیلوولتی به طول ۳٫۵ کیلومتر به صورت هوایی به پست فوق توزیع تفت متصل شده است. وی تصریح کرد: این نیروگاه در فاز نخست، با […]

به گزارش صبح ساباط، حسین زارعی مجری طرح تولید پراکنده شرکت ضمن اعلام این خبر، افزود: این نیروگاه شامل ۵ دستگاه مولد ۲ مگاواتی می­‌باشد که توسط خط انتقال ۲۰ کیلوولتی به طول ۳٫۵ کیلومتر به صورت هوایی به پست فوق توزیع تفت متصل شده است.

وی تصریح کرد: این نیروگاه در فاز نخست، با ظرفیت ۶ مگاوات از ابتدای تیرماه سال جاری به بهره­‌برداری رسیده است و پیش بینی می­­‌گردد پس از تکمیل ظرفیت ۱۰ مگاوات، انرژی تولیدی سالیانه آن ۷۷ هزار مگاوات ساعت باشد.

زارعی با اشاره به سرمایه‌­گذاری ارزی ۳ میلیون یورو  و ریالی ۲۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این نیروگاه، مجموع ظرفیت قرارداد­‌های بهره­‌برداری شده نیروگاه‌­های مقیاس کوچک در استان یزد به ۱۶۷ مگاوات رسید.

وی همچنین پست فوق توزیع تفت را با ۲ عدد ترانسفورماتور ۳۰ مگاولت آمپر، دارای پیک بار ۲۰ مگاولت آمپر دانست که با اتصال نیروگاه تدبیر نیرو، ضمن افزایش پایداری شبکه، به جبران افت ولتاژ شبکه های بالا دست کمک خواهد شد.

مجری طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه­‌ای یزد همچنین این پروژه را از پروژه­‌های با اهمیت در شرایط پیک بار بیان کرد.