مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از پیشتازی استان یزد در نصب کنتور های صنعتی در کشور خبر داد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، جواد محجوبی مدیر عامل این شرکت در نشست با اصحاب رسانه شهرستان میبد که در راستای رویداد آبی این شهرستان و با رویکرد مدیریت مصرف آب برگزار شد، گفت: بیش از ۸۱ درصد از چاه های صنعتی استان یزد به کنتور هوشمند مجهز هستند که این عدد در کشور بی نظیر است.
وی افزود: در شهرستان میبد هم ۹۰ درصد از چاه های کشاورزی و ۸۸ درصد از چاه های صنعتی به کنتور هوشمند تجهیز شده اند.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با بیان اینکه اقدامات حفاظتی اداره منابع آب منطقه شمالی در راستای جلوگیری از افت منابع آب زیرزمینی در حال اجرا است، خاطر نشان کرد: از جمله اقدامات حفاظتی در سال گذشته ۷ مورد پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های غیر مجاز، ۱۴ مورد شناسایی تخلفات و انجام اقدامات حفاظتی بوده است.

محجوبی گفت: ۱۸ مورد پلمب و قطع چاه ها و ۳ مورد شناسایی و توقف دستگاه های حفاری غیر مجاز از دیگر اقدامات حفاظتی اداره منابع آب منطقه شمالی است.
رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد به لایروبی مسیل ها و رودخانه های این شهرستان اشاره کرد و افزود: جاده درین میبد و مزرعه امین آباد این شهرستان با حجم بیش از ۱۴ هزار متر مکعب لایروبی شده است.
محجوبی در پایان بیان کرد: دشت یزد-اردکان در سال ۱۳۴۵ تا به امروز به عنوان دشت ممنوعه شناخته می شود و با بارندگی های مطلوب سال جاری، این دشت از این وضعیت رهایی پیدا نخواهد کرد و باید سیاست ها و اقدامات در راستای سازگاری با کم آبی باشد.

انتهای پیام/