پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر یزد به مناسبت ثبت جهانی شهر تاریخی یزد در یونسکو منتشر شد.

به گزارش صبح ساباط؛ عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد به مناسبت ثبت جهانی شهر تاریخی یزد در یونسکو پیام تبریک منتشر کرد.

در پیام سیفی آمده است:

۱۸ تیرماه یادآور روز بزرگی برای یزد و یزدی‌ها است، روزی‌که در آن، شهر تاریخی یزد در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید و به عنوان میراث مشترک بشری به جهانیان معرفی شد.

ثبت جهانی یزد یکی از دستاوردهای مهم این دیار کویری در طی دهه گذشته محسوب می‎شود که چشم‌اندازی متکی به توسعه پایدار را به روی یزد گشود. آنچه باعث شد تا نام یزد در گستره میراث جهانی، درخشان باشد، صرفا معماری، بافت تاریخی و کالبد خشت و گلین آن نیست، بلکه در ورای این معماری باشکوه و شهرسازی منحصر به فرد، جانمایه و روحی جریان دارد که تمامی خلقیات و شکوه سبک زندگی ساکنان صبور و بردبار را در خود متجلی ساخت.

مردمان یزد، از پس قرن ها زیستن در پهنه ای که از مهر و طبیعت و سخاوت آن به دور بود، در نهایت سخت کوشی و قناعت، به هنر زیستن متعالی دست یافتند و توانستند در پناه فرهنگ غنی و سرمایه اجتماعی بی بدیل شان، شهره آفاق شوند.

جهانی شدن شهر یزد بر یزد و مردمان مؤمن و میهمان نوازش گرامی میدارم و پاسداشت این کهن دیار جهانی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم