رییس شورای شهر یزد گفت: بسیاری از مردم شهر میراث جهانی یزد از نحوه توزیع و قیمت‌های بالای اقلام اساسی و میوه گلایه‌مند هستند که امیدواریم جهاد کشاورزی در این زمینه اقدام موثر کند.

به گزارش صبح ساباط، عزیزالله سیفی شامگاه شنبه در یکصد ونود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر یزد اظهار کرد: ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد کشاورزی است و از این ارگان انقلابی انتظار است تا زمینه بکار گیری همه بخش های زیر مجموعه خود را فراهم کند.

وی ادامه داد: طرح از مزرعه تا سفره یکی از اقدامات خوبی است که توسط جهاد کشاورزی اجرا شد و باعث کنترل قیمت ها و عرضه مستقیم کالا و میوه به مردم و همچنین حذف دلالی شد.

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اثرگذاری این طرح باید در سفره مردم دیده شود و نباید مقطعی و زودگذر اجرا شود مخصوصا در زمینه میوه و اقلام اساسی که مردم یزد گلایه‌مندی زیادی داشته و دارند و همچنان این مشکل پابرجا مانده است.

کمرنگ شدن فعالیت‌های جهاد کشاورزی بعد از ادغام

سیفی ادامه داد: فعالیت های جهاد کشاورزی بعد از ادغام کمرنگ شد و خوشبختانه در سالهای اخیر شاهد اقدامات خوبی مخصوصا طرح از مزرعه تا سفره بودیم که باید همچنان ادامه داشته و نظارت بیشتری در زمینه قیمت های محصولات اساسی صورت گیرد.

وی افزود: حذف دلالان و همچنین واسطه و عرضه مستقیم محصولات به مردم باعث می شود بخش زیادی از هزینه ها کاهش یافته و مردم به صورت مستقیم اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند و امیدواریم جهاد کشاورزی یزد در این زمینه اقدام موثرتری داشته باشد.

انتهای پیام/