با حضور سرپرست ریاست جمهوری آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 109 طرح از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور شهید به استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری که به منظور بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی مصوبات سفر استانی رئیس جمهور شهید به استان خراسان رضوی سفر کرده است، طی مراسمی از ۸۷ طرح عمرانی، زیر بنایی و خدماتی دولت مردمی در سطح این استان بهره‌برداری کرد.

همچنین با حضور مخبر عملیات اجرایی ۲۲ طرح عمرانی دیگر در این استان آغاز شد.

این ۱۰۹ طرح که مزین به نام رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی است، از مجموع ۱۲ دستگاه اجرایی و ۱۰ دستگاه ملی با اعتباری بالغ بر ۱۴۲ هزار میلیارد تومان برای بهره‌مندی مردم شریف استان خراسان رضوی معین شده‌اند.

«بهره‌برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان زاوه در شهر دولت‌آباد با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان»، «بهره‌برداری از کارخانه صنعتی پودر شیر خشک آیسان در شهرستان سبزوار با اشتغال‌زایی برای ۱۲۰ نفر و تولید سالانه ۱۰ هزار تن پودر شیر خشک»، «احداث خط انتقال گاز تقویتی صالح‌آباد به تربت جام به طول ۷۳ کیلومتر و با اعتبار بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان»، «بهره‌برداری از ۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در قالب مسکن حمایتی، بازآفرینی، شهری، خودمالکی و روستایی» و «بهره‌برداری از اولین مرکز پرتودهی استان خراسان رضوی با هدف آفت‌زدایی و افزایش انبارمانی محصولات کشاورزی» از جمله طرح‌هایی بودند که با حضور دکتر مخبر به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شدند.

از مجموع این ۱۰۹ طرح عمرانی و خدماتی دولت مردمی در استان خراسان رضوی، وزارت نیرو ۲۲ طرح، وزارت صمت ۱۲ طرح، وزارت راه و شهرسازی ۶ طرح، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳ طرح، وزارت آموزش و پرورش ۵ طرح، وزارت نفت ۵ طرح، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۳ طرح، وزارت جهاد کشاورزی ۱۹ طرح، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۳ طرح، وزارت کشور ۱ طرح، سازمان حفاظت محیط زیست ۶ طرح و وزارت ورزش و جوانان ۴ طرح دارند.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته بنا بود این طرح‌ها در قالب دور دوم سفرهای استانی با حضور آیت‌الله رئیسی به بهره‌برداری برسند، اما با شهادت خادم‌الرضا (ع) و همراهان ایشان، این امر میسر نشد.