رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: حذف رسوم غلط در جامعه باعث آسان تر شدن شرایط ازدواج و همچنین افزایش فرزندآوری و گسترش این فرهنگ اسلامی می شود و همه بخش های اداری و خصوصی در این زمینه تکلیف شرعی و قانونی دارند.

به گزارش صبح ساباط؛ عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و نود و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد،ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع ) وحضرت زهرا(س) افزود: فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان به عنوان بهترین شفاعت بین ۲ نفر نام برده شده و همه باید برای این فریضه الهی تلاش کنیم و زمینه ازدواج آسان را فراهم کنیم.

وی ادامه داد:همه باید با تأسی از اهل بیت(ع ) برای فراهم کردن شرایط ازدواج آسان تلاش کنیم و رسالت بزرگی که به عهده داریم برای آینده بهتر نسل جوان که سرمایه های کشور هستند کمک کنیم چون ازدواج و فرزند آوری ضامن حفظ سلامت آینده کشور بوده و مسیرشکوفایی را تضمین می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز صنایع دستی گفت: در استان یزد در همه شهرستان ها صنایع دستی مختص آن شهرستان وجود دارد و در مرکز استان نیز علاوه بر ترمه و دارایی بافی در بخش شیرینی جات نیز زبانزد هستیم.

سیفی بیان کرد: امروز به عنوان روز جهانی صنایع دستی نامگذاری شده و این بخش با ذوق و هنر مردمان این سرزمین از گذشته های دور با خلق صنایع دستی بدیع همراه است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در کشور ما صنایع دستی به عنوان یکی از اولویت های مهمی است که هم اشتغال خانواده ها را تامین کرده وهم مسیر گردشگری را هموارتر می کند.

رییس شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: دیگر شهرستان ها نیز زنجیر بافی ،سفال ،سبد بافی ،زیلو بافی و بخش های دیگر به عنوان صنایع دستی مطرح است وبرای توسعه گردشکری نیز این بخش نقش بسیار مهمی دارد.