وزیر علوم با انتقاد از تخریب تولید مقاله علمی در کشور گفت: نوشتن مقاله برای ارتقای شاخص علمی کشور بسیار مؤثر است و نباید آن را کم‌اهمیت جلوه داد اما کنار مقاله باید اختراع و نوآوری مورد توجه باشد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت؛ محمدعلی زلفی گل در نشست وزرای علوم ادوار در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وضعیت شاخص‌های مختلف علم و فناوری در نقشه جامع علمی کشور گفت: برخی از چشم‌اندازهای نقشه جامع کشور نظیر رتبه علمی ایران در جهان برآورده شده است اما برخی از شاخص‌ها هم محقق نشده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بررسی وضعیت علمی کشور بیان کرد: یکی از مؤلفه‌هایی که در رشد علمی کشور اثرگذار است تجهیز آزمایشگاه‌هاست در این زمینه با موافقت مقام معظم رهبری، اعتبار خوبی برای تجهیز آزمایشگاه‌ها در نظر گرفته شد.

وی با انتقاد از تخریب تولید مقاله در کشور گفت: نوشتن مقاله برای ارتقای شاخص علمی کشور بسیار مؤثر است و نباید آن را کم‌اهمیت جلوه داد. اما کنار مقاله باید اختراع و نوآوری مورد توجه باشد نه این‌که نوشتن مقاله تخریب شود.

زلفی‌گل با قدردانی از وزرای ادوار مختلف برای بیان نکات کاربردی ادامه داد: این نکات کاربردی بسیار راهگشاست چراکه توأمان تخصص و تجربه است، این نکات و پیشنهاد در وزارت علوم مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر دستاوردهای علم و فناوری در کشور گفت: اگر دیر بجنبیم داشته‌هایمان را از دست می‌دهیم. اگر نتوانیم این ارثیه را به خوبی حفظ کنیم پس فرزند خلف نیستیم بنابراین لازم است که بیش از پیش برای حفظ داشته‌ها در حوزه آموزش عالی تلاش کنیم.