حسین عوض، وزیر امور خارجه سودان که به‌ عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و برای ادای احترام به مقام و جایگاه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ حسین عوض وزیر امور خارجه سودان که به‌ عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و برای ادای احترام به مقام و جایگاه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو  کرد.

وزیر امور خارجه سودان با ابراز مراتب تسلیت عمیق و همبستگی رئیس شورای حاکمیت، دولت و مردم سودان با رهبری، دولت و مردم ایران به مناسبت شهادت رئیسی و امیرعبداللهیان، تاکید کرد: دولت و ملت سودان روابط دیرینه دوستانه و برادرانه با دولت و ملت مسلمان ایران دارند و در این شرایط سخت خود را شریک غم و اندوه شما می دانیم و معقتدیم ایران این مرحله حساس و دشوار را با موفقیت پشت سر می‌گذارد.

وزیر خارجه سودان بر عزم جدی مقامات سودانی جهت پیگیری توافقات قبلی برای ازسرگیری روابط و توسعه آن در ابعاد مختلف تاکید کرد.

باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از پیام‌ها و ابراز همدردی محبت آمیز و تسلی بخش مقامات و مردم سودان تشکر کرد.

باقری به نقش ویژه شهید آیت الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در توسعه روابط با همسایگان و کشورهای اسلامی اشاره و بر تداوم این رویکرد تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان همچنین با ابراز تاسف از اوضاع کنونی سودان و شریط دشوار مردم این کشور، حمایت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت سرزمینی سودان و بازگشت ثبات و استقرار به این کشور را مورد تاکید قرار داد.