استاندار یزد گفت: یکی از محورهای مورد پیگیری اتاق بین المللی جوانان یزد باید بروزرسانی محورهای صنعتی، معدنی، بازرگانی و اقتصادی سند یزد نوین است.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری یزد؛ اعضای هیئت موسس اتاق بین المللی جوانان یزد به منظور تشریح برنامه ها و رویکردهای این مجموعه با استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند.

استاندار یزد در این دیدار، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان، اظهار کرد: فقدان رئیس جمهور، امام جمعه، وزیر و استانداری با این سطح از تلاش و کوشش ضایعه بسیار بزرگی است.

مهران فاطمی از صبوری، اخلاق‌مداری، پرهیز از اختلافات جناحی و سیاسی، اهمیت به وحدت و انسجام ملی، ولایتمداری، تحول‌خواهی و مردمداری واقعی، تلاش و کوشش، ساده‌زیستی و پاک‌دستی به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های رئیس جمهور شهید کشور نام برد.

وی در ادامه جوان سازی مدیریت، تشکیلات، اندیشه ها و عملکردها در حوزه های مختلف را نیاز امروز کشور دانست و تصریح کرد: اساس بیانیه گام دوم انقلاب، بر مبنای نقش آفرینی جوانان بوده و بار حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و …  باید به نسل جوان منتقل شود.

استاندار یزد با بیان اینکه یکی از شعارهای شهید رئیسی، «دولت مردم» به معنای حضور آنان در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی حکمرانی کشور بوده است، گفت: یکی از محورهای این مردمی سازی، تشکل سازی است تا مردم با حضور در قالب ساختارهای قانونمند و هدفمند در حوزه های مختلف نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» عنوان کرد: در راستای تحقق شعار سال، تشکل های حوزه های مختلف می‌توانند در قالب حلقه‌های میانی نقش آفرینی کنند.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان یزد، اتاق بین المللی جوانان را بخشی از حلقه های میانی در حوزه اقتصاد دانست و افزود: این مجموعه، فعالین جوان بخش اقتصادی را پس از شبکه سازی به جریان مدیریت اقتصادی کشور وصل می‌کند.

وی پیشتازی استان در زمینه تشکیل اتاق بین المللی جوانان را اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر برشمرد و در ادامه از انجام حمایت های لازم از فعالیت ها و برنامه های هدفمند و قانونی این مجموعه خبر داد.

فاطمی با تاکید بر رعایت حرمت پیشکسوتان در اتاق ببن المللی جوانان یزد و تقویت مراودات و استفاده از تجربیات آنان یادآور شد: قرارگیری یزد در میان ۴ استان صنعتی و معدنی کشور مرهون تلاش‌های پیشکسوتان علی رغم وجود سختی‌ها و محدودیت‌ها است.

وی با اشاره به اهمیت مسئله نوآوری و نوزآیی در فعالیت‌های اتاق بین المللی جوانان یزد گفت: کنشگری‌های اقتصادی این مجموعه باید منجر به تنوع بخشی در فعالیت های صنعتی، صنایع نو ظهور، مسائل دانش بنیانی و اقتصاد هویت پایه و هویت ساز شود.

استاندار یزد با بیان اینکه برای حفظ جایگاه یزد در میان استان‌های برتر راهی جز تغییر ریل گذاری های فعلی استان وجود ندارد، عنوان کرد: بر این اساس یکی از محورهای مورد پیگیری اتاق بین المللی جوانان یزد بروزرسانی محورهای صنعتی، معدنی، بازرگانی و اقتصادی سند یزد نوین است.

فاطمی در پایان بر لزوم همکاری و تعامل با مجموعه های مرتبط، پرهیز از دخالت نگاه سیاسی و سیاست زدگی در این حوزه، ایجاد سرمایه اجتماعی برای مجموعه و نیز برگزاری آیین افتتاحیه اتاق بین المللی جوانان یزد در آینده نزدیک تاکید کرد.