نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: روند کاهشی جمعیت ایران، نگران کننده است و مسئولان باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش صبح ساباط، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد به اهمیت موضوع جمعیت اشاره کرد وگفت: دشمنان بر موضوع جمعیت شیعه حساس بودند و از نظر فکری و اخلاقی بر افکار مردم و از نظر اقتصادی با القا ناامیدی بر کاهش جمعیت تلاش کردند.

آیت الله ناصری افزود: جمعیت کشور روند کاهشی به خود گرفته است و هدف دشمنان نبود جمعیت جوان در جامعه، دانشگاه و مسجد و… است و باید نسبت به این موضوع حساس باشیم و غفلت نکنیم.

خطیب نماز جمعه شهر یزد به بیان احادیثی در باب فرزندآوری پرداخت و اظهار داشت: برکت و روزی انسان‌ها پیش خداست و زندگی با فرزند بیشتر برکت بیشتری با خود دارد.

آیت الله ناصری با تاکید بر ازدواج آسان و تسهیل در امر ازدواج، خاطرنشان کرد: جوانان بدانند که خوف از فقر نباید مانع از ازدواج شود چرا که ازدواج گشایش رزق و روزی و افزایش برکات زندگی را به همراه دارد.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع بهره وری اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف ما این است که از نعمت‌های خدا به بهترین نحو استفاده کنیم و باید در حوزه‌های مختلف معدنی، انرژی و … به موضوع بهره وری توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد همچنین با اشاره به فراارسیدن سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، گفت: فتح خرمشهر دشمن را مجبور به پذیرش تصویب قطعنامه ۵۹۸ کرد و باید اهداف پلید دشمن باید برای نسل جوان تبیین شود.

انتهای پیام/