مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد: پارسال ۸۲۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه و ارزان به مبلغ ۲ هزار و ۲۰ میلیارد ریال به متقاضیان در استان پرداخت شد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، سیدعباس امامی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی این صندوق در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۱۱ درصد رشد داشته است گفت: پارسال ۸۲۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه و ارزان به مبلغ ۲ هزار و ۲۰ میلیارد ریال به متقاضیان در استان پرداخت شد.

سیدعباس امامی افزود: ۶۹۸ فقره از این تسهیلات به مبلغ یکهزار و ۹۶۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات اشتغال پرداخت شده و زمینه ایجاد و تثبیت هزار و ۴۳۰ فرصت شغلی فراهم شده و مابقی در قالب تسهیلات ضروری کارسازی شده است.

انتهای پیام/

وی اظهار کرد: از تسهیلات پرداختی ۲۸۱ طرح به مبلغ ۵۸۰ میلیارد ریال در بخش خدمات، ۳۵۲ طرح به مبلغ یکهزار و ۴۵ میلیارد ریال در بخش صنعت و ۶۵ طرح به مبلغ ۳۳۵ میلیارد ریال در بخش کشاورزی مورد حمایت مالی قرار گرفته است.

مدیر صندوق کارآفرینی استان خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۴۲۴ فقره تسهیلات به آقایان،۳۸۰ فقره به بانوان و ۲۴ فقره به شرکت‌ها پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد تصریح کرد: ۱۶۱ فقره از تسهیلات پرداختی به مبلغ ۲۲۸ میلیارد ریال در راستای حمایت از مددجویان کمیته امداد، سازمان زندان‌ها، اداره کل بهزیستی و تفاهم نامه زنان و خانواده ریاست جمهوری بوده است.

امامی، درخصوص حمایت از طرح‌های صنایع دستی و گردشگری گفت: از محل تفاهم نامه فی مابین صندوق کارآفرینی امید و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال قبل، ۱۸۷ فقره تسهیلات اشتغال با اعتباری معادل ۳۷۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به جذب صد درصدی اعتبارات تسهیلات نهضت احیای واحد‌های اقتصادی ادامه داد: در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم در راه اندازی نهضت احیای واحد‌های راکد و نیمه فعال در کشور، صندوق کارآفرینی امید استان یزد همسو با اهداف دولت مردمی اقدام به حمایت مالی از ۳۴ واحد اقتصادی با اعتباری معادل ۷۱۰ میلیارد ریال نمود که منجر به ایجاد و تثبیت ۲۴۸ فرصت شغلی شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد گفت: در مجموع در سال گذشته ۳۵۹ فقره تسهیلات اشتغال با اعتباری معادل یک هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال از محل منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون کشور به متقاضیان پرداخت شده است.

هم اکنون در ۱۰ شهرستان استان یزد صندوق کارآفرینی امید با ۲۶ نیرو در حال ارائه خدمات هستند.