مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : با پایان یافتن طرح نوروزی هلال احمر یزد به 46 هزار و 338 تن از مسافران نوروزی در پست های نوروزی هلال احمر در یزد خدمات مربوطه ارائه شده است.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد عشقی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اجرای بیست و چهارمین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی در یزد ، اظهار داشت: با پایان یافتن این طرح ، ۴۶ هزار و ۳۳۸ مسافر نوروزی از خدمات هلال احمر یزد در ایستگاه‌های نوروزی در سطح استان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه این طرح از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت ، افزود: در این طرح، خدماتی از جمله ایستگاه سلامت، ایجاد فضای دوستدار کودک برای سرگرمی و بازی کودکان همراه با آموزش، آموزش امداد و کمکهای اولیه، آموزش مهارتهای ایمنی،خیمه‌نماز، طرح یاس و… ارائه شده است.

عشقی با بیان اینکه تعداد ۸ پست ثابت و ۷ اکیپ سیار اعضای جوانان هلال احمر در این طرح فعالیت دارند، افزود: در این مدت با مشارکت و تلاش ۱۶۰۶ نفر/روز، تعداد ۱۱ هزار و ۶۸۲ مسافر نوروزی از خدمات ایستگاه‌های ایمنی و سلامت سفر استفاده کردند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی ۵۸۳۸ کودک از خدمات فضای دوستدار کودک بهره مند و ۳۲۶۶ نفر نیز به خیمه‌های نماز مراجعه داشته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به فعالیت ۷ پست پیاده سحاب در نقاط مختلف گردشگری و بافت قدیم استان و شهرستانها افزود: بیش از ۹ هزار و ۲۹۶ مسافر توسط اعضای تیم سحاب با نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر آشنا شدند.

وی در ادامه، اظهار کرد: در ایام طرح نوروزی، ۵ هزار و ۷۸۰ نفر به پویش ملی بهرفت «بهبود رفتارهای ترافیکی» پیوسته و در بخش‌های پیشگیری از مخاطرات و توزیع اقلام فرهنگی و اجرای پویش سبز که به منظور حفظ محیط زیست انجام شد هموطنان و هم استانی‌ها از خدمات ارائه شده استفاده کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: در این مدت، جوانان ۳۲۱۹ نفر آموزش مهارت های امداد و کمک‌های اولیه و ۲۶۱۱ نفر آموزش سنجش فشار خون به مسافرین ارائه شد.

عشقی با اشاره به بهره‌مندی ۹۲۹۶ نفر از خدمات امدادی و بشردوستانه تیم سحاب بیان کرد: در ۱۳ فروردین ماه مصادف با روز طبیعت، جوانان عضو تیم سحاب هلال احمر استان یزد با توزیع ۷ هزار و ۱۱۰ اقلام زیست محیطی و توصیه‌های آن، در بوستان‌ها به مردم و مسافرین خدمات ارائه کردند.

ایشان در ادامه خطرنشان کرد : ۷۴۳۰ اصله نهال در اجرای پویش درختکاری با شعار «یک روز درختکاری، یک عمر نگهداری، نوروز بدون زباله زیباست» در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین با هدف کاهش اثرات منفی ناشی از تغییرات اقلیمی با همکاری منابع طبیعی و دیگر نهادها و مشارکت اعضا جوانان و داوطلبان هلال احمر در سراسر استان کاشته شد.