رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان میبد گفت: با توجه به عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود و استخراج بی‌ضابطه و بی‌رویه از معادن، لازم است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از این تخلفات و حفظ زیرساخت‌های راه شهرستان، وارد میدان شوند.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد؛ رضا حسین زاده با اعلام خبر آغاز مرمت خرابی‌ها و لکه‌گیری راه‌های شهرستان میبد، اظهار کرد: در پی استفاده بی‌رویه معادن از راه‌های شهرستان و خرابی‌های ایجاد شده، در ادامه سلسله اقدامات دوره‌ای نگهداری راه‌ها به موازات کنترل‌های تناژ کامیون‌های حامل بار صنایع و معادن، مرمت موضعی و لکه‌گیری خرابی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان میبد، افزود: در همین راستا خرابی‌های آسفالت محور درین، کمربندی شرقی و غربی، محور مزرعه کلانتر شهیدیه، یزد – میبد، حدفاصل پل شهید سلیمانی تا میدان خامنه‌ای و میبد – ندوشن تا فولاد و خرابی‌های مسیر از فولاد میبد تا نیوک و ندوشن در حال انجام است.

حسین زاده تأکید کرد: با توجه به افزایش استخراج معادن شهرستان به‌خصوص در منطقه درین و ندوشن و استفاده بی‌رویه و بعضاً خارج از ضابطه بسیاری از معادن و شدت بسیار بالای خرابی‌ها امکانات و ظرفیت اداره راهداری شهرستان جهت نگهداری، کنترل تناژ و مرمت خرابی‌ها به‌تنهایی پاسخگو نیست.

وی خاطرنشان کرد: عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود نسبت به حفظ و نگهداری راه‌ها، عدم رعایت تناژ و سایر قوانین و مقررات، خرابی‌های بسیار گسترده‌ای در سطح راه‌های شهرستان در حال شکل‌گیری است.

این مسئول تصریح کرد: بنابراین لازم است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط شامل فرمانداری، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاران، اداره صمت، منابع طبیعی و… با همراهی و هم‌افزایی، زیرساخت راه‌های شهرستان را که متعلق به تمامی مردم و سرمایه ملی این کشور است را دریابند.

حسین زاده اضافه کرد: شایسته است بخشداران و فرماندار در راستای تأمین اعتبار لازم جهت مرمت و بهسازی اساسی راه‌های شهرستان مساعدت لازم به عمل آورند.