استاندار یزد حوزه گردشگری را از کسب و کارهای پر ریسک و بسیار سخت کشور دانست و گفت: هزینه ها و سرمایه‌گذاری های بالای این حوزه، پشتیبانی و مانع زدایی بیشتر مسئولان را می‌طلبد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، نشست مشترک استاندار یزد با فعالین حوزه گردشگری استان به منظور بررسی مسائل این حوزه برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست فعالیت در حوزه گردشگری را از کسب و کارهای پر ریسک و بسیار سخت کشور دانست و اظهار کرد: هزینه ها و سرمایه‌گذاری های بالای این حوزه، پشتیبانی و مانع زدایی بیشتر مسئولان را می‌طلبد.

وی از بخش گردشگری به عنوان یکی از مهمترین مزیت‌های استان یزد نام برد و گفت: فعالان گردشگری باید صبورانه و با تمام توان به تبلیغ و ترویج این حوزه بپردازند و از سوی دیگر مجموعه استان نیز وظیفه حمایت از آن ها را برعهده دارد.

مهران فاطمی با اظهار امیدواری نسبت به آینده درخشان گردشگری استان یزد، تصریح کرد: بدنه گردشگری یزد فعال، همدل و هم‌زبان بوده و مهم‌ترین مزیت استان در بخش گردشگری همین منابع انسانی منحصر بفرد است.

وی با اشاره به عدم شناخت کافی بخش زیادی از مردم کشور نسبت به یزد گفت: باید با تدوین برنامه‌ای فراگیر مانند برگزاری شب‌های فرهنگی در استان ها و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در کلانشهرهای کشور برای معرفی یزد به گردشگران داخلی اقدام کنیم.

فاطمی در ادامه بر تولید و انتشار محتوای مناسب در راستای معرفی یزد به ایرانیان در شبکه یزد و شبکه‌های سراسری رسانه ملی و فضای مجازی و همچنین راه‌اندازی پویش دعوت از مردم ایران برای سفر به استان در مدت باقیمانده از ایام نوروز تا تعطیلات عید فطر تاکید کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه یکی از اولویت‌های پژوهشی سال ۱۴۰۳ باید مهندسی گردشگری و جذب گردشگر باشد، یادآور شد: شرح خدمات این مطالعه و پژوهش کاربردی مبتنی بر نظام مسائل بخش گردشگری و توسط فعالان این حوزه ارائه شود.

وی با تاکید بر ضرورت تمرکز بر تکمیل زیرساخت‌ها و ارائه مشوق‌های شهرداری و خدمات دستگاه‌های خدمت‌رسان به بخش گردشگری، گفت: یکی از محورهای نشست اخیر شورای برنامه‌ریزی استان بحث سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری بود.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت تمام قد مجموعه استان از مجموعه گردشگری خبر داد و افزود: چاره‌ای جز پشتیبانی همه جانبه از بخش برجسته، مهم و تاثیرگذار گردشگری یزد وجود ندارد.

وی در پایان هدف اصلی برگزاری رویدادهای تئاتر کودک و نوجوانان با حضور ۵۰ هنرمند خارجی و ۵۰۰ هنرمند داخلی، نشست کشورهای عضو ACD، اجلاس اکو و همچنین مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر را تقویت گردشگری استان و معرفی یزد عنوان کرد.

انتهای پیام/