معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه اقدامات حوزه بهداشت برای تامین سلامت کمتر قابل مشاهده است، با اشاره به فعالیت مداوم نیروهای بهداشت در تمام روزهای سال، گفت: در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان، برنامه های ویژه ای در حوزه بهداشت اجرا می شود.

به گزارش صبح ساباط به نقل از وبدا؛ حسین فرشیدی در نشست خبری طرح سلامت نوروزی که با حضور وزیر بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت و رییس سازمان اورژانس کشور در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: قطعا فعالیت همکاران ما در حوزه بهداشت در تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان افزایش می یابد. در بحرانها فعالیت نیروهای بهداشتی پس از وقوع بحران تشدید می شود که نمونه آن در سیل اخیر جنوب سیستان و بلوچستان مشاهده می شود.

وی افزود: اگر فعالیت های بهداشتی در بحرانها در حد مطلوب نباشد، فشار بیشتری بر حوزه درمان و مراکز درمانی وارد می شود. در سیل جنوب سیستان و بلوچستان چرا با وجود آلودگی آب، شاهد شیوع بیماریهایی مانند اسهال نیستم؟ چون همکاران ما به صورت گمنام در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماریها، فعالیت دارند.

به گفته معاون وزیر بهداشت با وجود کدورت بالای آب در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اما مراقبت ها و سنجش های ورزانه آب توسط نیروهای بهداشتی به صورت مداوم در حال انجام است تا از شیوع بالای اسهال در این منطقه و تحمیل فشار بر مراکز درمانی پیشگیری شود.

فرشیدی با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات سلامت روانی و اجتماعی در بحرانها، گفت: بعد از هر بحران و اتفاقی که باعث آسیب رساندن به افراد شود، ارائه خدمات سلامت روانی و اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد که معمولا کمتر مورد توجه قرار گرفته اما این خدمات در همه دانشگاه ها و در بحرانها از جمله در سیل سیستان و بلوچستان به خوبی در حال ارائه است.