طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها به همت اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، در مدارس روستایی حاشیه راه‌ها با هدف جلوگیری از وقوع حوادث و آموزش شیوه ایمن تردد، برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط، روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، رضا حسین زاده از برگزاری طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها ویژه مدارس روستایی حاشیه راه‌ها در این استان خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن نوروز باستانی و آغاز سفرهای نوروزی که منجر به افزایش حجم تردد خودروها می شود، طرح مذکور در مدارس روستای نصرآباد شهرستان تفت، مدرسه شهید سلیمانی روستای حسن‌آباد شهرستان میبد و یکی از مدارس روستایی شهرستان مهریز با حضور کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک برگزار شد.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، افزود: طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها، در راستای افزایش ضریب ایمنی و تردد دانش‌آموزان، آموزش و آگاه‌سازی نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه، خیابان و جاده‌ها و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و ترافیکی، در مدارس روستایی اجرا شد.
حسین زاده با بیان اینکه در این طرح دانش آموزان با شیوه ایمن و صحیح رفت‌وآمد آشنا شدند، تصریح کرد: دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند؛ بنابراین ارتقای ایمنی تردد آن‌ها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس روستایی است.

گفتنی است در حاشیه برگزاری طرح آموزشی کاربران آسیب‌پذیر راه‌ها در مدرسه شهید سلیمانی روستای حسن‌آباد شهرستان میبد که با حضور بخشدار بخش بفروئیه همراه بود، مقرر شد ایمن‌سازی فیزیکی در محدوده مدرسه با مشارکت اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و دهیار روستا انجام شود.

انتهای پیام/