سازمان جهانی بهداشت، «برنامه سلامت خانواده» را ابتکار جمهوری اسلامی ایران دانست و بر اساس اعلام مسئول منطقه‌ اروپای سازمان بهداشت جهانی، این برنامه را به نام ایران ثبت کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ وزیر بهداشت کشورمان که در اجلاس وزرای بهداشت کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان حضور یافته است، به ارائه دستاورد‌های بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی ایران در این اجلاس پرداخت که مورد توجه مسئولان سازمان جهانی بهداشت و کشورهای عضو این سازمان قرار گرفت.

بهرام عین اللهی همچنین در هفتمین اجلاس وزرای بهداشت کشور‌های عضو اجلاس شانگهای در خصوص دسترسی به آب سالم و مراقبت‌های بهداشتی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در حاشیه این اجلاس با بیان این که کشورمان در حوزه مراقبت‌های بهداشتی دستاورد‌های متعدد و متنوعی  داشته است، افزود: این دستاوردها مورد توجه کشور‌های عضو شانگهای قرار گرفته و این کشورها خواستار همکاری‌های دانشگاهی و همچنین همکاری در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی با جمهوری اسلامی ایران هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: روند دسترسی مردم در ایران به آب آشامیدنی سالم بسیار افزاینده بوده و طرح سلامت خانواده ، محور اساسی در سلامت جامعه در نظر گرفته شده است.