اداره‌کل موزه‌های معاونت میراث‌فرهنگی طی انتشار اطلاعیه‌ای خبرهای منتشر شده درباره کپی غیرقانونی اسناد تصویری مرکز اسناد بخش مستندنگاری موزه سعدآباد را تکذیب کرد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از وزارت میراث فرهنگی؛ پس از انتشار اخباری در چند رسانه مبنی بر  شکستن پلمب بخش مستندنگاری موزه سعدآباد و کپی غیرقانونی اسناد تصویری موجود در سه هارد این بخش، اداره‌کل موزه‌های معاونت میراث‌فرهنگی، در اطلاعیه‌ای بر سراسر کذب بودن این خبر تأکید کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

موضوع مطرح شده در معدودی از رسانه‌ها به هیچ عنوان مرتبط با مرکز اسناد کاخ سعدآباد نبوده و اسناد موجود در این بخش طبق روال گذشته در مخزن نگهداری و توسط امین اموال مجموعه اسناد نگهداری و در ورود و خروج مخزن توسط او و یگان حفاظت مجموعه پلمپ و فک پلمپ می‌شود.

علاوه بر این از سال‌های گذشته واحد مستندنگاری کاخ که در واقع وظیفه مستندنگاری اموال، فضاهای معماری و رویدادهای فرهنگی و نمایشگاهی را بر عهده داشته، این اسناد تصویری را در هارد جانبی بارگذاری کرده و از آن کپی‌های دیگری تهیه کرده است.

این مجموعه به همراه نگاتیوها و آلبوم‌های تصویری از این اطلاعات در اختیار مسئول اداره اموال مجموعه سعدآباد قرار داشته و هیچگونه آسیب و خدشه‌ای در آن‌ها به وجود نیامده و در صورت بروز آسیب احتمالی نسخه‌های پشتیبان از این فایل‌ها وجود دارد.

اداره‌کل موزه‌های معاونت میراث‌فرهنگی ضمن حفظ حق قانونی خود برای مقابله با اخبار جعلی، بنای خود را تعامل با رسانه‌ها می‌داند و از معدود رسانه‌های منتشر کننده این دست اخبار می‌خواهد تا با رعایت انصاف، صرفاً نسبت به انتشار اخبار صحیح اقدام کنند.