رئیس کل دادگستری استان یزد گفت:‌ قضات دادگستری استان یزد در احترام به ارزش های بالای شهادت و ایثارگری، به صورت ماهانه با حضور در بنیاد شهید به ارائه مشاوره حقوقی و قضایی می پردازند.

به گزارش صبح ساباط، غلامعلی دهشیری در نشست با معاون حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و در حاشیه برنامه ملاقات مردمی با خانواده های شهدا و ایثارگران استان یزد، افزود: شهادت، عشق به وصال محبوب، در زیباترین شکل ممکن است که آگاهانه و در راستای هدف مقدس و به تعبیر قران فی سبیل الله صورت می گیرد، لذا خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران، عین عبادت و مأجور درگاه الهی است.
وی تصریح کرد: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران، وظیفه نیست، بلکه افتخار است که باید به آن بالید و نسبت به آن فخر فروخت.
دهشیری، اظهار داشت: انجام مشاوره های قضایی و حضور قضات در جمع آحاد مردم، در اجرای سند تحول و تعالی قوه قضاییه و با هدف اجرای عدالت و جلب رضایت مردم صورت می پذیرد.
وی دسترسی سریع، مستقیم، آسان و راحت مردم به مقام های قضایی را موضوع مورد اهتمام قوه قضاییه ذکر کرد و اظهار داشت: این امر موجب اعتماد و زمینه ساز افرایش رضایت مردم از دستگاه قضایی است.
این مقام قضایی، به بازبینی آراء صادره و بررسی مجدد ادله و مستندات مراجعین از طریق این ملاقات ها اشاره کرد و گفت: اگر وجه اقناعی رأی نیز به واسطه شلوغی محکمه، ضعیف باشد، تشریح و تبیین رأی در این ملاقات ها موجب اقناع مردم و اصحاب پرونده می گردد.
وی با اشاره به حضور مقام های قضایی در جمع سایر اقشار و نهادهای خدمت رسان، ابراز داشت: قضات دادگستری به ویژه در رده های بالای مدیریتی در جمع های مختلف مردم، در محلات، مساجد و کارکنان ادارات و سازمان های خدمت رسان حاضر شدند و به ارائه مشاوره حقوقی و قضایی پرداختند.
رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: در یازده ماه سال جاری ۶۲ هزار و ۴۹۲ نفر مورد مشاوره و معاضدت قضایی قرار گرفتند که در این انجام این امر، ۲ هزار و ۸۸۹ نفر مقام قضایی مشارکت داشتند.
وی خاطرنشان کرد: ۸۲درصد از ملاقات ها به صورت حضوری صورت گرفته و مابقی ارشاد و معضدت ها به صورت تلفنی بوده است.

انتهای پیام/