رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم، جوان‌گرایی را در دستور کار قرار داده است، از مجوز استخدام ۱۳۰ هزار نفر با آزمون در سراسر کشور طی سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ میثم لطیفی در اختتامیه جشنواره ملی جوانان برتر ایران زمین ضمن قدردانی از تلاش‌های کیومرث هاشمی و معاونان حوزه جوانان این وزارتخانه گفت: هدفمان در دولت ایجاد فرصت برابر در استخدام‌ها خصوصا برای جوانان به واسطه برگزاری آزمون‌های سراسری است.

لطیفی در ادامه با اعلام این مطلب که برای استخدام مسیری برای بنیاد ملی نخبگان ایجاد شده است،  متذکر شد: البته نخبه لزوما کسی نیست که صاحب مقاله یا کتب تخصصی باشد، بلکه در فضای اجرایی نخبه کسی است که  متناسب با آن کار فرهنگی و اجرایی‌اش پرچمدار باشد و بتواند با بهره‌گیری از اندیشه و انگیزه بالا و والا، مفهوم جدیدی را بازیابی و ظرفیت جدید و بهتری را فراهم کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از مجوز استخدام ۱۳۰ هزار نفر در سراسر کشور در آموزش و پرورش و وزارتخانه‌هایی از جمله بهداشت و درمان و… خبر داد و گفت: اینکه به واسطه آزمون‌های استخدامی تمامی جوانان از میرجاوه تا پایتخت و در همه جای کشور و … فرصت برابر برایشان به وجود آمده بسیار خوشحالیم و به آن می‌بالیم.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه  دولت جوان‌گرایی را در دستور کار قرار داده است توضیح داد که بسیاری از مسئولان دولت مردمی سیزدهم، متولد دهه شصت هستند و موج جوان‌گرایی در همه سطوح مدیریتی کشور تبدیل به گفتمان شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ایده وزیر جوان «اوج» را پیشنهاد کرد و افزود: وزارت ورزش و جوانان در جمع‌آوری ایده‌های مدیریتی جوانان پیشقدم شود و طرحی با  عنوان «اوج» را اجرایی کند ما هم این آمادگی را داریم که این پیشنهادهای ارزیابی شده را  متناسب با هر دستگاهی به نام خود فرد به دستگاه های اجرایی ابلاغ کنیم و میزان عملیاتی شدن آن را در جشنواره شهید رجایی ارزیابی کنیم و از دستگاه‌های برتر در این زمینه قدردانی کنیم.