رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان یزد از سیر صعودی میزان تردد خودروهای سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی درون و برون‌استانی خبر داد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، حسین عقدایی رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان یزد، گفت: از بهمن‌ماه سال جاری افزایش قابل‌توجهی در میزان تردد خودروها در محورهای استانی و بین استانی را شاهد هستیم که این روند با نزدیک شدن به نوروز ۱۴۰۳، سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.
عقدایی اظهار کرد: نسبت کل تردد بهمن‌ماه سال جاری در محورهای درون استانی نسبت به ماه گذشته ۲ و ۵۲ دهم درصد افزایش‌یافته است. درحالی‌که همین آمار نسبت به وضعیت مشابه در سال ۱۴۰۱، افزایش ۹ و سه‌دهم درصدی را نشان می‌دهد.
وی در رابطه با ترددهای بین استانی اذعان کرد: کل وسایل نقلیه عبوری در محورهای ورودی و خروجی استان که توسط سامانه‌های تردد شمار ثبت شده است، بیش از ۲ و نیم میلیون تردد بوده که نسبت به ماه گذشته ۶ و ۶۹ دهم درصد و نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته، ۱۷ و ۲۵ دهم درصد رشد داشته است.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان خاطرنشان کرد: نسبت تردد وسایل نقلیه سنگین به مجموع ترددها ۲۸ و ۳ دهم درصد ثبت شده است.
عقدایی محور یزد – مهریز و مهریز – یزد را دارای بیشترین تردد در بهمن‌ماه دانست و تصریح کرد: این محورها به ترتیب در روزهای اول و هفتم بهمن بیشترین میزان تردد را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/