130 درصدی صدور اسناد مالکیت در استان یزد / صدور سند کاداستری یزد از 100 هزار برگ گذشت.

به گزارش صبح ساباط، مهدی اقبال با بیان اینکه با تلاش جهادی همکاران ، برگ زرین دیگری در عملکرد این اداره کل به ثبت رسیده است ، اظهار داشت : از ابتدای امسال در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اجرای کامل قانون حدنگار ، فعالیت جهادی و خدمت بی منت و صادقانه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا یکی از فعالیت های برنامه ریزی شده ، تعویض اسناد دفترچه ای به کاداستری و صدور اسناد کاداستری مالکیت املاک و اراضی بود که در این بخش ، رشد بسیار خوبی را تاکنون شاهد بوده ایم.

عضو شورای حفظ حقوق بیت المال یزد تصریح کرد : حمایت های مجموعه های قضایی و دولتی بویژه شوراهای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال منجر به صدور حدود ۱۰۳ هزار برگ سند مالکیت کاداستری در این اداره کل طی ۱۱ ماه شده است.

اقبال ادامه داد: این در حالی است که این میزان در طول ۱۱ ماه سال گذشته ۷۹ هزار و ۵۰۰ برگ بوده که بیانگر رشد ۱۳۰ درصد صدور سند مالکیت کاداستری در سال ۱۴۰۲ است.

وی با اشاره به اهمیت صدور اسناد کاداستری در تأمین امنیت قضایی و بهداشت حقوقی جامعه گفت : ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین‌ های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد حدنگار است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد اظهار امیدواری کرد تا با اجرای کامل قانون حدنگاری و صدور اسناد کاداستری زمینه حمایت و پشتیبانی بیشتر از تولید و رونق اقتصادی و نیز سرمایه گذاری فراهم شد و دعاوی مربوط به حوزه زمین و مسکن و نهایتا پرونده های تشکیلی این بخش در محاکم قضایی کاهش یابد.

انتهای پیام/