رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بسیج یک سازمان، نهاد، رسته و یا یک جریان سیاسی خاص نیست؛ تصریح کرد: بسیج را باید به گستردگی همه مردم، همه اقشار و همه آنانی که دغدغه‌مند انقلاب اسلامی و شکل‌گیری تمدن انقلاب اسلامی هستند، بلکه به عبارت دقیق‌تر باید به گستردگی همه امت اسلامی ببینیم.

به گزارش صبح ساباط؛ سید ابراهیم رئیسی در گردهمایی سراسری بسیج دانشجویی و طلاب که در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج به پیام امام خمینی(ره) برای تشکیل بسیج در چهارم آذر سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: در پیام امام خمینی(ره) و رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی بسیج با تعابیری همچون لشکر مخلص خدا، مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی توصیف شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مکتب انسان‌ساز بسیج عاشقان و دلدادگان راه حق را برای انجام مأموریت خطیر خودسازی و جامعه‌سازی قرآنی پرورش می‌دهد، بر ضرورت معرفی این مکتب برای عصرها و نسل‌های پیش‌رو تأکید کرد.

رئیسی با تأکید بر اینکه بسیج یک سازمان نهاد، رسته و یا یک جریان سیاسی خاص نیست، تصریح کرد: بسیج را باید به گستردگی همه مردم، همه اقشار و همه آنانی که دغدغه‌مند انقلاب اسلامی و شکل‌گیری تمدن انقلاب اسلامی هستند، بلکه به عبارت دقیق‌تر باید به گستردگی همه امت اسلامی ببینیم.

رئیس جمهور در ادامه حق‌خواهی، حق‌گرایی اجرای عدالت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و شکل دادن امت اسلامی را اندیشه و هدف مشترک همه بسیجیان توصیف کرد و افزود: چنین حرکتی که مقصد و هدف مشخصی دارد هرگز متوقف نشده و نخواهد شدو در مسیر خود هر مانعی را پشت سر خواهد گذاشت.