مدیر شهرداری منطقه چهار یزد از رونمائی یادمان شهید گمنام آزادشهر با هزینه هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید ابوالفضل کشفی مدیر شهرداری منطقه چهار یزد در آیین رونمایی از یادمان شهید گمنام آزادشهر که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد، فرمانده سپاه الغدیر استان و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در بوستان آزادشهر برگزار شد، گفت: معماری اسلامی در هنر جایگاه ویژه ای دارد و معماری ایرانی نیز نوعی دانش بومی محسوب می‌شود که پیشینه‌ تاریخی طولانی دارد و یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگ و هنر ایرانی به شمار می‌آید.

وی افزود: به همین منظور فاز نخست یادمان شهید گمنام آزادشهر با الهام از معماری اصیل ایرانی اسلامی در مساحت تقریبی ۲۵ مترمربع به بهره برداری رسید.

مدیر شهرداری منطقه چهار یزد هزینه این پروژه را هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بیان کرد.

کشفی ضمن تشکر از همراهی مردم ولایتمدار آزادشهر در تشییع باشکوه این شهید گمنام، گفت: ناحیه آزادشهر نیاز به توجه بیشتری از جانب مسئولان دارد و باید مشکلات آن از جمله تعیین تکلیف زمین های رهاشده، بازگشایی و احداث معابر جدید، توجه ویژه به روکش آسفالت معابر و کوچه های پرجمعیت و بازپیرایی فضای سبز منطقه حل شود.

وی همچنین در این آیین از آغاز عملیات اجرایی بازپیرایی بوستان بزرگ آزادشهر خبر داد و افزود: این عملیات شامل ایجاد سکو، اصلاح پیاده رو، احداث ساختمان نگهبانی، احداث انبار و غیره است که با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال در حال انجام است.