رئیس شورای اسلامی شهر یزد در دیدار نوروزی اعضای شورای شهر یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده، سال ۱۴۰۲ میتواند، تحول و جهش فعالیت های عمرانی در شهر یزد باشد.

به گزارش صبح ساباط؛ عزیز الله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد در دیدار نوروزی اعضای شورای شهر یزد با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده، سال ۱۴۰۲ میتواند، تحول و جهش فعالیت های عمرانی در شهر یزد باشد.

سیفی در این دیدار ضمن تبریک عید باستانی نوروز و عید عبادت و بندگی گفت: شورای ششم از ابتدای فعالیت درصدد تکمیل پروژه های نیمه تمام و آبادانی شهر یزد است.

به گفته وی: شورای اسلامی شهر یزد در سال ۱۴۰۱، ۱۲۳جلسه علنی شورا با ۲۲۲ مصوبه برگزار کرده است. بخشی از این مصوبات برای حل مشکلات شهرداری و بخش قابل توجه آن برای حل مشکلات مردم به تصویب شورا رسید.

سیفی ادامه داد: از جمله مصوبات سال ۱۴۰۱، حذف تبصره سه در قبوض آب و حذف کسری فضای باز خانه های ویلایی و آپارتمانی است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: اعتبارات سال ۱۴۰۲ نیز برای شهرداری ۴ هزار و ۲۵۰ میلیارداست که ۲۷ درصد برای اعتبارات جاری و هزینه ای و بیش از ۷۰ درصد در حوزه عمرانی در نظر گرفته شده و به همین منظور در سال ۱۴۰۲ آغاز عملیات عمرانی زیرگذر میدان صاحب زمان عج و اجرا و تکمیل پروژه عمرانی شهیدان پارسائیان را خواهیم داشت که اجرای این مسیر بار ترافیکی برخی مسیرهای یزد به ویژه مسیرهای منتهی به آزادشهر،صفائیه و میدان امام علی(ع) را کاهش می‌دهد

به گفته وی: ۲۹ دستگاه اتوبوس و ۹۵ دستگاه ون نیز خریداری شده است که با تحویل آن در سال جاری، تحولی در حمل و نقل شهر یزد ایجاد خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در پایان گفت: شهرداری یزد بیش از ۲۰۰ خدمات به شهروندان إرائه می دهد هرچند انتقاداتی بر عملکرد شورا و شهرداری وارد است اما در تلاشیم تا با اقدامات و و فعالیت های رضایت بخش در شهر، مردم رضایت بیشتری از شورای اسلامی شهر و شهرداری داشته باشند.