وزیر کشور با مهم شمردن حضور میدانی استانداران در مدیریت سفرهای نوروزی و کنترل ترافیک جاده ای گفت: بایستی روی کاهش حوادث و تصادفات جاده‌ای برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی وزیر کشور کابینه سیزدهم در نشست استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: استانداران درصد قابل توجهی را برای کاهش تصادفات و مرگ و میر جاده ای هدف گذاری کنند.

وحیدی در ادامه گفت: در جلسه امروز با استانداران که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد موضوع تصادفات و حوادث جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت متاسفانه به دلایل مختلف آمار تلفات جاده‌ای که داریم خوشایند و مورد قبول نیست و باید کاهش پیدا کند.

وزیر کشور کابینه سیزدهم گفت: برای داشتن سفرهایی خوب این موضوع در کمیسیون ایمنی وزارت راه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تبع آن امروز جلسه مشترکی با استانداران برگزار شد تا علاوه بر مرور آمارها و توجه به آنها پیشنهادات لازم ارائه شود و اقداماتی که در حوزه پلیس راهور و همچنین ایجاد آمادگی در نیروهای هلال احمر و اورژانس نیاز است فراهم شود. تذکرات اساسی و توجهات لازم در این حوزه داده شد.

وی خاطر نشان کرد: کاهش تلفات جاده ای با هماهنگی دستگاهها و مردم عزیز کشور قابل تحقق است.

وحیدی در پایان گفت: به مانند نوروز امسال استانداران در ورودی ها وخروجی های شهر به مسافت ۳۰ کیلومتر امکان استراحت گاه برای رانندگان عزیز کشور فراهم سازند که این امر به تجربه، اثر موثری بر کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن دارد.
این نشست با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و معاونان عمرانی استانداری ها و مدیران کل شهرسازی استان ‌ها برگزار شد که آخرین اقدامات انجام شده برای اجرای نهضت مسکن ملی، برنامه ریزی برای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ واگذاری زمین و تامین تسهیلات بانکی برای متقاضیان مسکن ملی از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.