رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران در جلسه این کمیسیون با شهردار منطقه 3 مطرح کرد: باتوجه به ترافیک سنگین در منطقه صفائیه یزد میدان ریاضی یزدی به چهارراه تبدیل می‌شود.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد علی اعتباری گفت: یکی از مشکلات اساسی منطقه صفائیه ترافیک است و از دلایل آن میتوان افزایش ساخت و ساز و همچنین عدم گسترش شبکه ارتباطی راه ها در این منطقه را نام برد.

اعتباری با اشاره به اینکه به دلیل قیمت های بالا در این منطقه، تملک املاک و تعریض معابر عملا امکان پذیر نیست گفت: ضرورت دارد تقاطعات ریاضی یزدی، اطلسی، پژوهش و ابوذر ساماندهی شود و اکنون با بررسی و جلسات مکرر مقرر شد میدان ریاضی یزدی به چهار راه تغییر یابد، اقدامی که ظرفیت عبور و مرور را تا ۳۰ درصد افزایش می‌ دهد و همچنین عابرین پیاده برای عبور و مرور در این تقاطع از امنیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: اتصال منطقه صفائیه به منطقه آزادشهر به عنوان نیم رینگ شهری تعریف شده است، این مسیر ادامه بلوار طراوت شامل بلوار ایرج افشار، بلوار شهیدان پارسائیان و بلوار سردار فلاح زاده می باشد که تکمیل این مسیر مقداری از بار ترافیکی هر دو منطقه را کاهش می‌دهد.

محمد علی اعتباری با بیان اینکه در آستانه عید نوروز این چهارراه برای عبور و مروز آسان تر خودروها آماده می شود گفت: اکنون زیرسازی و جدول گذاری تقاطع ریاضی یزدی آغاز شده است تا در اسرع وقت به چهارراه تبدیل شود.

لازم به ذکر است ۲/۵ میلیارد تومان برای زیرسازی، جدول گزاری، روشنایی و زیبا سازی چهارراه اختصاص یافته است.