ساخت مخازن بتنی یکی از راهکارهای حل مشکل آبیاری فضای سبز سطح منطقه‌دوخواهد بود.

به گزارش صبح ساباط؛ علیرضا ابوئی سرپرست منطقه دو شهرداری یزد گفت: برای تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز شهری باید به صورت کامل از آب خام و به شکل مکانیزه استفاده کنیم، بنابراین ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل تامین آب برای آبیاری را حل کند.

ابوئی با بیان اینکه ساخت مخازن بتنی به اتمام رسیده است؛ افزود: تلاش ما این است که بتوانیم حجم ذخیره‌سازی مخازن را طوری افزایش دهیم که بهره گیری از سیستم های آبیاری قطره ای خللی در آبیاری درختان پارک‌ها و فضاهای سبز معابر شهری بوجود نیاید.

عباس ملائی پور رئیس فنی عمرانی منطقه نیز در همین رابطه گفت: با راه اندازی این مخزن، آب مورد نیاز تأمین و امکان ایجاد آبیاری تحت فشار فراهم می شود و با بهره برداری از این مخزن ذخیره، قسمتی از مشکل آبیاری فضاهای سبز شهری در منطقه مرتفع خواهد شد.

ملائی پور تصریح کرد: این مخزن با حجم۵۰۰ متر مکعب و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

شایان ذکر است؛ با دستور سرپرست منطقه، انجام مراحل تکمیل سیما و منظر پروژه مخزن بتنی مشتمل بر فضا سازی و استقرار المان برای بهره برداری در ایام دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است.