رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزددر بازدید از منطقه پنج شهرداری گفت:

به گزارش صبح ساباط؛ رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد در بازدید از منطقه پنج شهرداری گفت: از ابتدای شش ماهه دوم سال در کمیسیون نظارت تصمیم گرفته شد نظارت ها بر مناطق به دو صورت ستادی و میدانی صورت پذیرد.

نیکونژاد ادامه داد: در نظارت میدانی با حضور معاونین شهرداری در مناطق درصدد هستیم تا مسائل و مشکلات را از نزدیک بررسی نموده و ضمن رفع مشکلات و ارزیابی خدمات انجام شده به دنبال این هستیم تا در درجه اول رضایت مندی شهروندان و سپس خدمات باکیفیت را حاصل  کنیم.

به گفته وی، اولین بازدید کمیسیون نظارت در مناطق به دلیل اهمیت بافت تاریخی از شهرداری منطقه پنج  آغاز شد چرا که منطقه پنج به دلیل وجود یک پهنه وسیع بهم پیوسته  بافت تاریخی در شهر یزد که آن را از سایر شهرهای کشور متمایز کرده است از ارزش و جایگاه ویژه تری نسبت به سایر مناطق برخوردار است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی افزود: در این بازدید شهردار منطقه عملکرد، فعالیت ها و اقدامات و پروژه های عمرانی ، خدماتی و تملیکی شهرداری منطقه در سال جاری را مطرح کرد.

نیکونژاد گفت ، با توجه به اینکه شورا مصوب کرده است به مالکان منازل و مغازه های تخریب شده ناشی از سیل اخیر پروانه رایگان اختصاص یابد خوشبختانه تاکنون در منطقه پنج، ۳۵ پروانه رایگان در محلات سیل زده برای مالکان  صادرشده و سایر پروانه های درخواست شده مردم نیز در دست اقدام است.

وی ضمن تشکر از شهردار و کارمندان منطقه ۵ گفت: اقدامات ارزشمندی تا کنون انجام گرفته که به خصوص در جریان سیل اخیر تلاش های صورت گرفته مشهود است  ولی انتظار مردم از ما بالاست و باید بیش از اینها برای پاسخگویی مناسب به مطالبات و درخواست های مردمی تلاش کرد

وی همچنین از بهره برداری تعدادی از پروژه های الویت دار تا پایان سال در این منطقه خبر داد و گفت:  پروژه گذر شهید نقیب زاده، پروژه حسینیه وقت الساعه، جوی هرهر، اماکن ورزشی محلات سردوراه و پنبه کاران به همراه تعدادی از پروژه های ریز و درشت دیگر در دستور کار این منطقه قرار دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا دهه فجر سال جاری شاهد  پیشرفت قابل توجه و یا حتی افتتاح و بهره برداری تعدادی از این پروژه ها باشیم.

رئیس کمیسیون نظارت درمورد بخش دوم تصمیم کمیسیون مبنی بر حضور ستادی مدیران در جلسات کمیسیون گفت: مدیران میانی، معاونین، رؤسای سازمان ها و مناطق از سویی دیگر در جلسات کمیسیون دعوت می شوند تا ضمن ارایه گزارش عملکرد خود مشکلات و موانعی که در مسیر کار و انجام پروژه ها وجود دارد را مطرح کنند و به سوالات اعضای کمیسیون نیز پاسخ دهند.

در پایان بازدید امروز اعضای کمیسیون ضمن سرکشی از واحدهای مختلف منطقه پای درد دل تعدادی از کارکنان و همچنین ارباب رجوعی که در منطقه حضور داشتند نشستند و از نزدیک مشکلات و مسایل آنها را پیگیری و دنبال کردند

لازم به ذکر است، بازدید از منطقه پنج باحضور معاونین برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی وهمچنین معاون معماری و  شهرسازی و مدیر بازرسی، مدیر حراست و مدیر حقوقی شهرداری یزد انجام گردید.