وزیر کشور با تسلیت به خانواده شهدای حادثه تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: این حادثه لایه‌ای از توطئه دشمن را در استفاده از اغتشاشات اخیر نشان داد.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم در واکنش به جنایت تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گفت: این حادثه تروریستی چند چیز را برای ما آشکار کرد. اولا توطئه‌های دشمن را آشکار کرد و پرده دیگری از جنایات دشمن بود و نشان داد توطئه دشمن توطئه پیچیده‌ای است که همه خشونت‌ها و شهادت جمع بی گناهان را مدنظر دارد.

وزیر کشور ادامه داد: این حادثه نشان دهنده مقابله با همه قداست‌ها و حرکت‌های ضددینی بود که قبل‌تر هم مشاهده شد و این بار به حرم شاهچراغ(ع) اسائه ادب شد و تعدادی به شهادت رسیدند.

وحیدی اضافه کرد: مساله سوم نشان‌دهنده قساوت قلب دشمنان ماست که پیشتر گونه‌هایی از آن را در خیابان‌ها از سوی اغتشاشگران مشاهده کردیم.

وی یادآور شد: باید توجه کرد که این جریان اغتشاشات که روزهای گذشته موجب اذیت مردم شد در شکل‌های دیگر توسط دشمن در حال رفتن به مسیرهای خطرناکی است و جریان تروریستی با استفاده از فضای اغتشاش وارد عمل شدند.

وزیر کشور تاکید کرد: مسئولان امنیتی با شدت و حدت مراقبت خواهند کرد.

شایان ذکر است؛ مقارن اذان مغرب چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ یک تروریست با حمله مسلحانه به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) خادمان و زایران این مکان مقدس را به رگبار گرفت که به شهادت ۱۳ نفر و مجروح شدن تعداد دیگری از هموطنانمان منجر شد.