نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: داشتن هدف و انگیزه و روحیه امید، جوانان ما را برای دفاع از مرزها و امنیت حریم شهرها مصمم کرده است.

به گزارش صبح ساباط؛ آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی در استان یزد؛ در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی استان یزد با تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش‌های نیروهای انتظامی در همه رده‌ها اظهار داشت: با توجه به گستردگی امور در نیروی انتظامی، برنامه‌ریزی‌های انجام شده به تمام نهادها اعلام شود تا دستگاه‌ها علاوه بر اینکه در جریان برنامه‌ها قرار می‌گیرند، بتوانند در اجرای آنها به سهم خود مشارکت کنند.

ناصری عنوان کرد: اعتقاد به کار نیز بسیار حائز اهمیت است و اگر کسی به کاری که انجام می‌دهد، معتقد باشد و آن را گامی در مسیر قرب الهی بداند، کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد زیرا سرشت همه ما خدایی است و بازگشت همه ما به سوی خداست و همه امور ما در نظام اسلامی، عقیدتی است.

وی بیان کرد: خلقت انسان هدف‌دار است و مبنایی که خداوند متعال برای انسان تعیین کرده، نقطه رسیدن به هدف و تعالی و قرب الهی را مشخص می‌کند.

امام جمعه یزد با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در مورد برنامه‌های علمی نیروی انتظامی و هوشمندسازی پلیس اظهار داشت: اقدامات انجام شده در این راستا بسیار ارزشمند است به ویژه الکترونیکی کردن پرونده‌ها، در تسهیل کار مردم بسیار موثر است و لازم است به شکل جدی دنبال شود.

ناصری تاکید کرد: گاه یک حرکت کوچک باعث گشایش در کار بنده خدا می شود که همه اینها نزد خداوند متعال محفوظ است و در زندگی اخروی ما اثرگذار است.

وی تصریح کرد: همه ما هدف، جایگاه و امید به آینده و امید به لطف خدا داریم بنابراین در مسیر خدمت و تعالی قدم بر می داریم و برای خدمت رسانی، انگیزه داریم و این خلاف آن چیزی است که این روزها در کشورهای غربی مشاهده می کنیم.

ناصری اظهار داشت: همین روحیه امید و همین انگیزه است که جوانان ما را برای دفاع از مرزها و دفاع از امنیت در حریم شهرها مصمم و پایدار کرده است ضمن اینکه این جوانان، تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) هستند.

فرمانده انتظامی استان یزد نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس استان در خصوص امنیت مراسم مختلف، پیشگیری از جرایم و سرقت، مبارزه با قاچاق کالا و کشفیات موادمخدر اظهار داشت: شناسایی و ساماندهی خانه های مسافر، اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با خرده فروشان موادمخدر از اقدامات مهم پلیس یزد است.
سردار عباسعلی بهدانی فرد با اشاره به راه اندازی مرکز آموزش فرعی سربازان وظیفه در استان یزد گفت: افتتاح مرکز واکسیناسیون شهدای ناجا و همچنین واکسیناسیون سیار از دیگر اقدامات پلیس در مبارزه با ویروس کرونا بوده است.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته و با هماهنگی با دستگاه قضا بحث الکترونیکی کردن پرونده های قضائی در کلانتری های یزد صورت گرفته و استان یزد جزو سه استان برتر کشور در این زمینه است. در این مراسم از آمران امر به معروف و نهی از منکر پلیس استان یزد تجلیل شد.