دوباره باید با آه در ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در حالیکه فقط دو روز مانده به ماه مبارک رمضان بنویسیم :” یک مرد مومن ناهی از منکر به خاطر تذکر برای کشف حجاب خانمی سیلی خورد!!”

به گزارش صبح ساباط، اینجا اشکذر، همان شهری که دو ماه پیش از ماجرایی نوشتیم که امنیت شهر را بهم ریخته بود، دوباره باید با آه در ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در حالیکه فقط دو روز مانده به ماه مبارک رمضان بنویسیم :” یک مرد مومن ناهی از منکر به خاطر تذکر برای کشف حجاب خانمی سیلی خورد!!”

یعنی دقیقا باید در شب ۱۹ و ۲۱ رمضان دوباره با چه شرمساری آخرین وصیت امام شیعیان را بخوانیم که “خدا را خدا را ، امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که رشته امور از دست شما خارج خواهد شد”.

دقیقا این بالاترین فریضه، دقیقا این واجب قرآنی ، دقیقا این واجبی که به تعبیر امام معصوم علیه السلام تمام خوبی ها نسبت به آن قطره در مقابل دریاست ، در شهرستان ما جایگاهش کجاست !

بله شما هم حتما با خون دل از بی مسئولیتها و بی دردی های برخی از مسئولین ارشد کشوری می گوئید!؟
بله شما هم حتما از بی تفاوتی فراگیر در خیلی از نقاط کشوری و استانی خواهید گفت؟!
بله شما هم ممکن است وضعیت بد اقتصادی و فلان دزدی و اختلاس و بی دردی و….را مقصر بدانید!
هیچ کس منکر رد این تحلیل ها و عامل ها نیست اما چرا فکر می کنیم که نباید به فکر ساماندهی امور ناهنجار و ضد ارزش در شهر خود نباشیم !
چطور است همانطور که برای مسائل دیگر با وجود نقش مسئولین بالاتر از مطالبات عمومی نمی افتد !چرا این مساله مهم پا به پای مطالبات دیگر حرکت نمی کند؟!

آقایانی که دلیل محکم بین خود، خدا و شهیدان دارید و برای پیروزی در شورای شهر برنامه می ریزید! !قلم های خود را برای آنچه هویت شهر شما را نشانه رفته حرکت دهید، فریاد بزنید اشکذر، ، مجومرد، رستاق، خضرآباد و……فرقی نمی کند همه آنها درگیر تغییر جمعیتی و به دنبال آن تغییر هویتی هستند ! جدا حرفهای موهوم که هیچ گره ای از دنیا و آخرت مردم باز نمی کند باید رها کرد و هویت دینی شهر را مراقبت کرد!
خوب بدانیم اگر ویترین شهر و شعائر را در شهر بی خیال شدیم، منتظر منکرات بزرگتر باید بود!

بله خدا را شکر ، دادستان ونیروی انتظامی ما برای این ماجرا فوری وارد میدان عمل شدند، معتمدان شهر با امام جمعه محترم جلسه اضطراری گذاشتند و همه به این چند مورد تاکید کردند، تاکیدات قبلی که برخی از آنها جدی گرفته شد، برخی هم هنوز جدی گرفته نشده:
نیروی انتظامی و قضایی محکم و قاطع برخورد کند و تخفیفی به مجرم ندهد
فرهنگ زیر بنایی آموزش امر به معروف و نهی از منکر جدی تر گرفته شود، و همه یکصدا پشتیبان آمر به معروف و ناهی از منکر باشند
شورای تامین هم این دغدغه ها را مستقلا ،وقت بگذارد!

بله شهرستان اشکذر به تمام معنا باید منکرات خود را لیست کند و تک تکش را از مسئولین مطالبه کند!چرا که به تعبیر رهبر عزیزمان بالاترین منکر “کم کاری مسئولین است”و مردم شریف و نجیب ما به خوبی فرق بین مسئولین پرکار خود را با دیگران خواهند گذاشت!

بالاترین فریضه را فراموش نکنیم ! واجبی حضرت سیدالشهداء علیه السلام جان خود را برایش فدا کرد!
بله اشکذر افتخارش این است که حسینیه زیاد دارد انشالله ” حسینی ” هم فراوان تر!

  • منبع خبر : کانال ایتای جبهه فرهنگی انقلاب شهرستان اشکذر