سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: استان از لحاظ تعداد بیماران بستری کرونایی در کشور نسبت به جمعیت رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش صبح ساباط، ابراهیم سلمانی، تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان یزد را ۱۱۲۴ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و در حال دریافت خدمات پزشکی هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرد: استان از لحاظ تعداد بیماران بستری کرونایی در کشور نسبت به جمعیت رتبه نخست کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه استان یزد همچنین از لحاظ تعداد مبتلایان کرونا در کشور نسبت به جمعیت رتبه اول را دارد، اظهار داشت: استان یزد از لحاظ بروز بیماری و تعداد مبتلایان موارد جدید نیز نسبت به جمعیت رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

سلمانی با بیان اینکه استان یزد از لحاظ تعداد فوتی‌های کرونایی در اوایل هفته پیش رتبه نخست را نسبت به جمعیت داشت، افزود: استان یزد از لحاظ نسبت فوتی‌ها و بستری‌های کرونایی در کشور رتبه مناسبی را دارد.

سلمانی در رابطه با هزینه‌های بستری یک بیمار کرونایی در استان یزد، گفت: هزینه بستری یک بیمار کرونایی هنوز دقیق محاسبه نشده و این هزینه بستری و درمان به طول مدت بستری بیمار در بیمارستان بستگی دارد.

  • منبع خبر : یزد رسا