سرپرست شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد گفت: هفته گذشته به دلیل انتقال کارتابل بانکی استان‌های کشور تعدادی از چک‌های شهروندان یزدی برگشت خورده بود که این مشکل رفع شد.

به گزارش صبح ساباط، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان یزد، محمد اردکانی سرپرست شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد با اشاره به تعطیلی بانک‌های یزد در روز‌های گذشته، گفت: در هفته گذشته با هماهنگی بانک‌ها درخواستی مبنی بر برگشت نخوردن چک‌ها در یزد به مجلس فرستاده شد که با توجه به تعطیل نبودن شبکه بانک مرکزی کشور و تراکم فعالیت بانکی بسیاری از کارتابل استان‌ها برای ارائه خدمات به استان‌های دیگر منتقل شده بود.

او افزود: اکثر چک‌هایی که در هفته گذشته برگشت خوردند از سایر استان‌ها پی گیری شده بودند و کمتر از ۲ درصد از آن‌ها در استان برگه شدند.

سرپرست شورای هماهنگی بانک‌های استان با بیان لزوم فعالیت بانکی در امور اقتصادی استان تصریح کرد: برای فعالین اقتصادی اصناف، شعب شهرک صنعتی و بعضی شعب شهری به طور در بسته خدمات ارائه می‌دادند و در صورت امور ضروری مراجعین می‌توانند با سرپرست شورای هماهنگی به طور مستقیم با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۵۲۹۲۶۳ ارتباط برقرار کنند.

اردکانی در پاسخ به شیوه ارائه خدمات بانک‌ها در هفته جاری، گفت: مراجعه کنندگان با در دست داشتن خودکار شخصی وارد بانک شوند و مطلع باشند که بانک‌ها با نظارت مضاعف تنها در حد ظرفیت پذیرای مراجعه کنندگان هستند.

سرپرست شورای هماهنگی بانک‌های استان با اشاره به ضد عفونی همه روزه خود پرداز‌ها، اظهار داشت: شعب مختلف دارای بروشور دستورالعمل بهداشتی بوده که مراجعین می‌توانند از این طریق از جزییات دستورالعمل‌های بهداشتی در بانک‌ها آگاهی یابند.

او در ادامه عنوان کرد که در بانک‌های سطح شهر ۸ دستگاه خود دریافت در بانک‌های ملی، شهر و ایران زمین شهر یزد برای پرداخت وجه نقد بدون مراجعه به بانک‌ها وجود دارند که به منظورکاهش ازدحام و انتقال بیماری آماده استفاده شهروندان است.