مدیر کمیته امداد بافق : ۲۲۰ نفر از شهروندان بافقی اشتغال خود را با شیوع ویروس کرونا از دست داده اند.

به گزارش صبح ساباط، مدیر کمیته امداد شهرستان بافق با بیان اینکه ۲۲۰ خانوار از شهروندان بافقی اشتغال خود را در این ایام کرونایی از دست داده اند، گفت: در حال حاضر این خانواده‌ها به مدت ۶ ماه تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند.

 

قاسم طلایی با اشاره به اینکه در طول ۶ ماه گذشته ۱۵۰ نفر از مراجعه کنندگان در کنار مددجویان شهری و روستایی تسهیلات کارگشایی قرض الحسنه پنج تا ۱۰ میلیون تومان اخذ کردند، افزود: وام بانکی دیگری نیز برای اشتغال به ۱۳۰ نفر از مددجویان و جوانان مستعد شهرستان پرداخت شده است.

 

مدیر کمیته امداد بافق با بیان اینکه ۱۵۰ نفر از دانش آموزانی که والدین آن‌ها به خاطر کرونا اشتغال خود را از دست داده اند تحت پوشش این نهاد قرار گرفته اند، گفت: در حال حاضر ۳۶۴ دانش آموز و دانشجو از خدمات تحصیلی برخوردارند.

 

وی به دیگر اقدامات این نهاد برای مددجویان در این ایام کرونایی اشاره کرد و افزود: خرید و تحویل ماسک، الکل، موادشوینده و کالای بهداشتی در چند مرحله انجام گرفته است که همچنان نیز این اقدام ادامه دارد.

 

طلایی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی مردم در این روزها، گفت: در مراحل مختلف سبد کالا، آرد برای پخت نان، غذای گرم، گوشت گاو و گوسفند و میوه در بین نیازمندان توزیع شده است.