علی اکبر میدانشاهی گفت: با گازرسانی به 92 روستا تا پایان سال جاری، 99 درصد جمعیت استان یزد تحت پوشش گاز طبیعی قرار می‌گیرند.
به گزارش صبح ساباط، علی اکبر میدانشاهی پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد گفت: شرکت گاز استان یزد با اجرای ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در استان و با نصب بیش از ۲۵۱ هزار انشعاب به نزدیک به ۴۷۳ هزار مشترک خانگی در استان یزد خدمت رسانی می‌کند.

وی با اشاره به رشد گازرسانی به صنایع استان ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۷ هزارو ۸۰۰ واحد صنعتی جزء و عمده از گاز برخوردار هستند و در سال گذشته تقریبا ۴۰۰ واحد صنعتی گازدار شدند که نسبت به سال ۹۷ با رشد ۱۳۹ درصدی در استان مواجه بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان یزد از نعمت گاز برخوردار هستند، افزود: با گازرسانی به ۹۲ روستای دیگر استان یزد تا پایان سال جاری، ۹۹ درصد جمعیت استان یزد تحت پوشش گاز طبیعی قرار می‌گیرند و یزد جز استان‌های سبز کشور قرار دارد.

میدانشاهی اجرای هزار كيلومتر شبكه، نصب ۶هزار علمک، جذب  ۱۷ هزار مشترک، گازرسانی به ٩٧ روستای واجد الشرايط در سطح استان، گازرسانی به ٢٦٠ واحد صنعتي و توليدی مشمول مصوبه شورای اقتصاد و ظرفيت سازی برای صنايع استان به ميزان ١٢٠هزار  مترمكعب بر ساعت را از اهداف کمی سال جاری با توجه به پروژه‌های برنامه ریزی شده برشمرد.

وی با اشاره به اجرای طرح  طرح اصلاح و بهینه سازی موتورخانه‌ها در استان یزد گفت: با توجه به عدم کیفیت مصالح و استانداردهای موجود، متوسط مصرف انرژی در ساختمان‌ها سه برابر متوسط جهانی است و اجرای این طرح در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی و ایجاد رفاه شهری و روستایی، موجب کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز در کشور خواهد شد.

میدانشاهی ادامه داد: اولویت طرح فعلاً با مشترکین خانگی که دارای موتورخانه هستند می‌باشد و این مشترکین می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به آدرس www.nigc.ir از منو بهینه سازی موتورخانه به قسمت ثبت نام و پیگیری مشترکین ورود کرده و پس از تکمیل اطلاعات درخواستی و درج شماره اشتراک، اطلاعات را ثبت نمایند.

وی ادامه داد: پس از ثبت اطلاعات، شرکت‌های مجری این طرح با مشترکین تماس حاصل نموده و و برای تنظیم مشعل، عایق کاری موتورخانه و رسوب گیر الکترونیکی برآورد قیمت انجام می دهد و در مرحله بعد ناظر شرکت گاز به موتورخانه مراجعه کرده و سقف مبالغی که می‌ توان در سه موضوع فوق هزینه شود را تعیین می کند و پس از اصلاحات در صورت حسن انجام کار، شرکت مجری هزینه این اقدامات را از شرکت گاز دریافت خواهد کرد.

میدانشاهی ضمن دعوت مردم و مشترکین دارای موتورخانه برای ثبت نام در این طرح گفت: اجرای این طرح علاوه بر صیانت از گاز به عنوان سرمایه ملی و حفظ و انتقال آن به نسل‌های آینده، موجب صرفه جویی در این نعمت خدادادی و ایجاد ارزش افزوده برای استان خواهد بود.

  • منبع خبر : یزدرسا