پیروزی‌فر رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد از افزایش 25 درصدی قیمت نان در یزد خبر داد و گفت: در روزهای آینده قیمت مصوب اعلام خواهد شد.
به گزارش صبح ساباط، جلال پیروزی‌فر رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد در گفتگو با یزدرسا، در خصوص نارضایتی نانوایان، گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها و بالا بودن دستمزد کارگران نانوایی، نانوایان نیز توقع افزایش قیمت نان به‌اندازه معقول را دارند.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد اضافه کرد: برای بررسی و رسیدگی به مشکلات نانوایان در طول هفته گذشته جلساتی با مسئولان استان برگزار و قرار بر این شد تا در چند روز آینده قیمت افزایش یافته نان اعلام شود.

وی میزان افزایش قیمت نان در استان را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد اعلام کرد و افزود: برای اعلام قیمت نان، از استان‌های همجوار قیمت‌های نان گرفته شد تا بتوانیم یک قیمت معقول را اعمال کنیم.

پیروزی‌فر اظهار داشت: دستمزد یک کارگر نانوا بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است که با شرایط سخت کنونی نمی‌توانند خرج و مخارج زندگیشان را تأمین کنند و همین دلایل باعث شد تا اعتراضاتی را نسبت به قیمت نان در استان داشته باشیم.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد در خصوص نانوایانی که اقدام به فروش آرد می‌کنند، گفت: تاکنون موردی در استان یزد گزارش نشده ولی اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بدون شک با نانوا و فرد خریدار برخورد خواهد شد.