همزمان با هفته نیروی انتظامی، مرکز پلیس فتا با حضور فرمانده انتظامی استان یزد و جمعی از مسئولین شهرستان در اردکان افتتاح شد.

به گزارش صبح ساباط،، سردار عباسعلی بهدانی‌فرد در این مراسم با اشاره به گسترش فضای مجازی و تغییر رویکرد جرائم و حرکت به سمت فضای مجازی، اظهار کرد: به‌ منظور پیشگیری و مقابله با این جرائم، راه‌اندازی مراکز پلیس فتا در شهرستان‌های استان در اولویت کاری پلیس قرار گرفت.

وی با بیان این‌که در ماه‌های گذشته پرونده‌های متعددی در حوزه فضای مجازی تشکیل‌شده است، افزود: اکثریت این پرونده‌ها مربوط به کلاه‌برداری و برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی بوده است.

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: ساختمان مرکز پلیس فتا در شهرستان اردکان با کمک خیرین تجهیز و آماده‌سازی شده است و امیدواریم که مردم و خیرین شهرستان در سایر موارد نیز کمک‌کار پلیس باشند.

حجت‌الاسلام سیداسماعیل شاکر امام‌جمعه اردکان نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، افزود: با توجه به شرایط روز و فضای رسانه‌ای، نیاز به پلیس فتا ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری در جرائم فضای مجازی امری ضروری است و مانند بهداشت و درمان هرچه برای پیشگیری هزینه شود ارزش دارد و باید آگاهی و سواد رسانه‌ای مردم را بالا ببریم تا دچار آسیب‌ها و گرفتار شیادها نشوند.

گفتنی است؛ در پایان سرگرد سعید گل اردکانی به‌ عنوان اولین رئیس پلیس فتا در شهرستان اردکان معرفی شد.

  • منبع خبر : یزدرسا