فرماندار تفت از مردم این استان خواست در دو روز تعطیلات پیش رو و همچنین دیگر ایام تعطیل به ییلاقات این شهرستان سفر نکنند زیرا خطر ابتلا به کرونا، سلامت روستاییان را تهدید می‌کند.

به گزارش صبح ساباط، علیرضا نوکار با اشاره به وضعیت حاد کرونایی در استان و این شهرستان اظهار داشت: هر چند با آمدن فصل پاییز، حضور غیربومی‌ها در مناطق روستایی این شهرستان به یک سوم کاهش یافته اما با وجود کرونا، حضور همین تعداد هم موجب به خطر افتادن سلامت روستاییان و به خصوص سالمندان این مناطق می شود.
وی تصریح کرد: اکنون فصل برداشت گردو؛ بادام و انار است و بسیاری از روستاییان مهاجر تفتی برای برداشت این محصولات به زادگاه خود بر می گردند که امری طبیعی است اما توصیه ما آن است که آنهایی که برای تفریح وارد این مناطق می شوند از تصمیم خود صرف نظر کنند.
وی با بیان اینکه مسوولان درمانی استان از کمبود تخت در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان خبر دادند، یادآور شد: اوضاع کرونا در تفت اصلا خوب نیست و لازم است غیر بومی ها از حضور در مناطق روستایی که موجب ابتلای خود و ساکنان این مناطق به کرونا میشود خودداری کنند.
فرماندار تفت در پاسخ به این پرسش که چرا ورودی مناطق ییلاقی شهرستان مسدود و از ورود افراد جلوگیری نمی شود هم گفت: باتوجه به اینکه فصل برداشت محصولات کشاورزی است سعی خواهد شد تا ایجاد محدودیت‌ها برای کشاورزان و روستاییان مشکل ساز نشود ولی در هرصورت این اقدام به تصمیم ستاد کرونا بستگی دارد که در صورت ضرورت تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.
وی اظهار داشت: قبلا حضور گردشگران در مناطق روستایی موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه تامین آب؛ برق و سایر خدمات مورد نیاز بود ولی اکنون و در شرایط فعلی دیگر کار از این حرفها گذشته و سلامت انسان ها در خطر است لذا از هم استانیهای گرامی می خواهیم فعلا برای تفریح وارد مناطق ییلاقی تفت نشوند.
۲ منطقه تفرجگاهی دره گاهان و چشمه تامر همچنان مسدود است
فرماندار تفت در ادامه از مسدود بودن ۲ منطقه تفرجگاهی در این شهرستان شامل دره گاهان و چشمه تامهر خبر داد.
به گفته وی این دو منطقه که در جوار شهر تفت و در مسیر مناطق روستایی واقع شده فعلا بعلت شیوع کرونا و با هدف حفظ سلامتی مردم تا اطلاع ثانوی مسدود است و پارک ها و بوستانهای شهری هم تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

بیمارستان تفت، دیگر ظرفیت پذیرش بیمار ندارد

حضور خیل جمعیت از استان یزد در مناطق ییلاقی شهرستان تفت در حالیست که متولیان این حوزه در استان یزد گفته‌اند بیمارستان شهید بهشتی تفت دیگر ظرفیت پذیرش بیمار ندارد و با کمبود تخت روبروست.

بیمارستان تفت، کمبودی از نظر تجهیزات و امکانات ندارد اما با کمبود نیروی انسانی روبروست و نیروی انسانی تنها موردی است که نمی توان به صورت فوری برای آن جایگزین تعیین کرد.

بخش مراقبت های ویژه بیمارستان تفت تکمیل شده ضمن آنکه حدود ۳۵ نفر از مجموع ۱۴۰ کادر درمانی این شهرستان، خود به کرونا مبتلا شده اند.

مجموع این شرایط نشان می دهد که لازم است شهروندان غیربومی از حضور در مناطق ییلاقی تفت خودداری کنند و حتی اگر لازم باشد خروجی های روستاها و مناطق ییلاقی این شهرستان مسدود گردد.

تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده و خوش آب و هواترین روستاها و مناطق ییلاقی استان یزد را در دل خود جای داده است.

  • منبع خبر : ایرنا یزد