استاندار یزد: دستگاه های مرتبط به گونه ای برنامه ریزی کنند که روند مسکن کارگری با سرعت بیشتری همراه باشد.

به گزارش صبح ساباط،، محمدعلی طالبی در نشست شورای مسکن استان با ابراز نارضایتی از وضعیت مسکن کارگری گفت: دستگاه‌های مربوطه باید به گونه برنامه کنند که فرآیند ثبت نام مسکن کارگری با سرعت بیشتری انجام گیرد.بهره برداری از اولین طرح اقدام ملی مسکن در بهمن ماه

وی افزود: افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن نیز واجد شرایط شناخته شده اند باید نسبت به واریز وجه تسریع کنند تا عملیات ساخت و ساز مسکن با شتاب همراه شود.

معاون عمرانی استاندار نیز اظهار داشت: همه زمین‌های مورد نیاز در شهرستان‌ها برای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

صادقیان از آغاز عملیات اجرایی این طرح در ۴ شهرستان خبر داد و تأکید کرد: در شهرستان‌های بافق، اردکان، میبد و شاهدیه نیز تا پایان مهرماه عملیات احداث مسکن ملی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح به گونه‌ای برنامه ریزی شده که تا یک سال به سرانجام برسد. اولین طرح نیز مجموعه ۴۸ واحدی در بلوار نواب صفوی است که تا ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی هم در این نشست گفت: بالغ بر ۲۲ هزارنفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان یزد ثبت نام کرده اند که این تعداد ۱۳ هزار نفر مربوط به شهرستان‌های استان است.

یادگاری تعداد واجدان شرایط اولیه را بیش از هزار خانوار عنوان کرد و افزود: در سطح استان بیش از ۳ برابر آنچه تا امروز واجد شرایط نهایی بوده اند، زمین تامین شده است.