رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد گفت: دمای هوای یزد تا پایان وقت چهارشنبه تحت تاثیر زبانه های پرفشار و شمالی شدن جریانات، کاهش پنج تا هشت درجه ای خواهد داشت

به گزارش صبح ساباط، سیدعباس میرحسینی در گفتگو با مهر اظهار داشت: دمای هوای یزد طی امروز و فردا بین پنج تا هشت درجه کاهش می‌یابد و همراه با کاهش دما، وزش باد نسبتاً شدید با احتمال بروز گرد و خاک در ساعات ظهر و شب پیش بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: احتمال بارش‌های پراکنده به علت افزایش ابر در آسمان مناطق کوهستانی شیرکوه وجود دارد و به این ترتیب نخستین بارش‌های پاییزه در ارتفاعات یزد رقم خواهد خورد.

میرحسینی ادامه داد: از پنج شنبه تا اوایل هفته آینده روند افزایش دما در سطح استان از سر گرفته می‌شود و این افزایش دما در روز جمعه محسوس خواهد بود.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد، دمای هوای امروز یزد را در گرم‌ترین ساعات روز ۲۴ درجه و در خنک‌ترین ساعات ۱۲ درجه اعلام کرد و گفت: دمای هوا در روز جمعه دوباره به ۳۰ درجه خواهد رسید.

میرحسینی یادآور شد: طی امروز و فردا، بافق و سبزدشت (واقع در شهرستان بافق)، در فاصله ۸۰ کیلومتری از یکدیگر، گرم‌ترین و سردترین نقطه استان هستند به نحوی که بافق دمای ۳۱ درجه را در گرم‌ترین ساعات روز و سبزدشت دمای دو درجه در خنک‌ترین ساعات روز را تجربه خواهد کرد.